Aloe Vera Kansere Sebep Olur Mu Aloe Vera Nasıl Yetişir

Aloe Vera kansere sebep olur mu Aloe Vera nasıl yetişir

Aloe Vera kansere sebep olur mu Aloe Vera nasıl yetişir

Aloe Vera kansere sebep olur mu Aloe Vera nasıl yetişir…Aloe Vera yetiştirmek, bahçedeki tüm bitkiler arasında en kolay olanıdır. Saplardan, yapraklardan ve ayrıca tohumlardan kolayca büyür.

Tıbbi sarısabır başka bir deyişle Aloe Vera, çeşitli amaçlar için yetiştirilmektedir. Özellikle kozmetik sektöründe kullanılıyor. Cilt bakımı için çok faydalıdır.

Tıbbi özellikleri neler?

Özellikle Aloe Vera Maskesi çok meşhurdur. Aynı zamanda tıbbi özellikleriyle de biliniyor. Bu bitki binlerce yıldır doğal bir çare olarak kullanılmaktadır. Birçok farklı şekilde yardımcı olur. Önce, bitkiyi tanımak ve anlamakla başlayalım.

Aloe Vera Kansere Sebep Olur Mu Aloe Vera Nasıl Yetişir

Aloe Vera nedir?

Aloe Vera, yapraklarında su depolayan kalın, kısa saplı bir bitkidir. Bitkinin bu kadar kalın yapraklara sahip olması tam olarak su sayesindedir.

Her yaprak, su depolayan sümüksü bir doku ile doludur. Bu sümüksü, su dolu doku, bitkinin doğal hamurudur.  Aynı zamanda gördüğünüz veya kullandığınız herhangi bir sağlık ürünü ile ilişkilendirebileceğiniz jeldir.

Bitkideki vitaminler, mineraller, amino asitler ve antioksidanlar gibi biyoaktif maddelerin çoğunu içeren Aloe Vera jeldir .

Aloe Vera tarihi nereden gelir?

Araştırmalara göre, bitki ilk olarak bir ölümsüzlük bitkisi olarak biliniyor. Aloe Vera Mısır firavunlarına cenaze hediyesi olarak sunuldu.
Araştırmalar, zamanla birçok coğrafi bölgeden gelen grupların Kızılderililer, Çinliler, Meksikalılar ve Kuzey Amerikalılar da dahil olmak üzere Aloe Vera kullandığını gösteriyor.

Aloe Vera Kansere Sebep Olur Mu Aloe Vera Nasıl Yetişir

Aloe Vera nerelerde nasıl kullanılır?

Aloe Verayı kullanmanın birçok yolu vardır. Kolayca takip edebileceğiniz yedi mutlak favori ipucumuzu topladık.

İşte Aloe Vera’nın faydaları, Aloe Vera neye iyi gelir?

1-Yanıkları iyileştirir

Sakinleştirici, nemlendirici ve serinletici özelliklerinden dolayı Aloe Vera genellikle yanıkları tedavi etmek için kullanılıyor. Her türlü yanığı kısa sürede iyileştirir. Hamuru veya jeli yanmış cildinize uygulamayı deneyin.

2- Kabızlığı azaltır

Aloe Vera kabızlığı tedavi etmek için kullanılmıştır. Bu sefer bize yardımcı olan Aloe Vera jeli değil. Bunun yerine, yaprağın hemen altında bulunan yapışkan ve sarı kalıntıdır. Bazen lateks olarak adlandırılır ve kabızlığın tedavisinde faydalı kılan güçlü Aloe Vera müshil etkisi vardır.

"<yoastmark

3-Kan şekerini düşürür

Aloe Vera, tıpkı zerdeçal gibi, doğal tıpta diyabet için geleneksel bir ilaç olarak kullanılmıştır. Bitki, insülin duyarlılığını artırma ve kan şekeri yönetimini doğal bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olur.

4- Sivilceyi Temizler

Yüzünüzde taze Aloe Vera kullanmak sivilcenizi gidermenize yardımcı olabilir. Temizleyiciler, tonerler ve Aloe Vera kremi dahil sivilce için Aloe Vera ürünleri de satın alabilirsiniz. Aloe Vera akne ürünleri, geleneksel akne tedavilerine göre cildi daha az tahriş eder.

5- Diş plakasını azaltır

Muhtemelen bunu diş hekiminizden duymuşsunuzdur. Diş atıkları ve diş eti hastalıkları çok yaygın sağlık problemleridir. Bunun olmasını önlemenin en iyi yollarından biri dişlerinizde plak oluşumunu azaltmaktır. Aloe Vera ağızdaki plak üreten bakteriyi öldürmeye yardımcı olur.

Aloe Vera Kırışıklık
Aloe Vera Kırışıklık

6-Antioksidan ve antibakteriyel özellikler

Antioksidanlar sağlık için önemlidir. Aloe Vera jeli, tıpkı zencefil gibi güçlü antioksidanlar içerir. Polifenoller olarak bilinen geniş bir madde ailesine aittirler.

Polifenoller, bitkideki diğer bazı maddelerle birlikte, insanlarda enfeksiyonlara neden olur. Belirli bakterilerin büyümesini engellemeye yardımcıdır.

7- Aloe Vera kırışıklıkları azaltır

Aloe Veranın yüze faydaları çok fazla. Aloe Vera kırışıklıkları azaltır. Kırışıklıkları azaltmanın doğal bir yolunu arıyorsanız, yüzünüzde Aloe Vera jeli kullanmayı deneyebilirsiniz.

45 yaşın üzerindeki 30 kadın üzerinde yapılan bir araştırma , kolajen üretimini  ve cilt elastikiyetini artırdı. Derideki kırışıklıkları azaltır.

8- Kanser yaralarının tedavisine yardımcı olur

Birçok insan hayatlarının bir noktasında ağız ülseri veya pamukçuklar yaşar. Bunlar genellikle dudağın altında, ağzın içinde oluşur ve yaklaşık bir süre kalıcıdır.

Araştırmalar, Aloe Vera kanser tedavisinin ağız ülserlerinin iyileşmesini hızlandırabileceğini göstermiştir.

"<yoastmark

Aloe Vera nasıl yetiştirilir?

Aloe Vera yetiştirmek için geçen süre, onu nasıl yaydığımıza bağlıdır. Özellikle büyüme hızını mükemmel bir toprak karışımı ve organik bir kompostla hızlandırabiliriz.

Aloe Vera’nın büyüme aşamaları

Tam yetişen bitkiler 12 metre yüksekliğe kadar büyüyecek ve 4 yıl sürecektir. Orta boy bir Aloe Vera bitkisinin yüksekliği 6 metre ve büyüklüğüne ulaşması 4-5 ay sürer.

Aloe Vera boyu birkaç ay sonra yavaşlar ve 3-4 yıl içinde tam boyuta ulaşır. Aloe Vera minimum bakım gerektirir ve zorlu koşullarda da büyüyecektir.

Dışarıda açık havada Aloe Vera yetiştiriciliği

Aloe Vera bitkisi en iyi dış mekanda büyür. Dolayısıyla tam güneş ışığında gerekli koşullara sahip olması gerekiyor. Aloe Vera dışarıda kaç yılda büyür sorusunun cevabı: Tam boyutuna gelmesi 3-4 yıl sürecektir.

"<yoastmark

 Evde iç mekanda Aloe Vera yetiştirme

Aloe Vera‘yı ev bitkisi olarak yetiştirmek de harika bir fikir. Çünkü çalışmalar, kapalı alanda büyümenin biraz yavaşladığını gösteriyor.

Aloe Vera tohumları nasıl yetişir?

Aloe Vera tohumları dış etkenlere bağlı olarak 20-30 günde çıkar. Kökleri 14 günde gelişmeye başlar. 30 gün içinde büyür ve fidan olur.

Aloe Vera fidan yetiştiriciliği

Aloe Vera yetiştirmenin bir başka harika yolu da var. Orta büyüklükte veya tam büyüyen bitkiler köklerden olur. Bitkilerinin orta boylara ulaşması köklerden yetiştirildiğinde 4 ay sürecektir.

Aloe Vera büyürken nasıl bakılır?

Öncelikle Aloe Vera az bakım gerektiren bir bitki. Çoğu durumda her koşulda büyüyecekler. Aloe Vera nasıl hızlı büyür?

-Güneş Direkt olduğunda en iyi şekilde büyür.

-Aloe Vera bitkilerini henüz yavruyken fazla sulamayın

-Orta boyuta ulaştığında iyi bir gübre sağlayın

-Toprak karışımına Hindistan cevizi kabuğu ekleyin

Aloe Vera hangi ürünlerde kullanılır? Sağlıklı gıda mağazalarında veya çevrimiçi olarak şu Aloe Vera ürünlerini alabilirsiniz:

Jeli, suyu, takviyeleri, yağı ve tozu satılmaktadır.

"<yoastmark

Aloe Vera’nın yan etkileri ve zararları

Aloe jel kullanımı genellikle güvenlidir ve topikal olarak uygulandığında cildi iyileştirmede yardımcı olur. Aloe’nın lateksi yani içindeki sütsü sıvı tehlikelidir.

Bu sıvıyı ağızdan almak kramplara ve ishale sebep olur. Özellikle ağızdan aldığınız diğer ilaçları da daha az etkili hale getirir.

-Aloe Vera böbreklere zarar verebilir

Aloe lateksinin de daha ciddi sorunlara yol açma riski var. Birkaç gün boyunca günde sadece 1 gramını ağızdan almak bile böbrek hasarına neden olur ve hatta ölümcül sebeplere doğurur

-Şeker hastaları için tehlikeli

Aloe Vera özellikle kan şekeri seviyelerini düşürdüğü için şeker hastalarının dikkatli olması lazım. Bu nedenle diyabetli kişilerin bakım rejimlerine Aloe lateks eklemeden önce dikkatli olmaları ve doktorlarıyla konuşmaları gerekir.

Aloe Vera kansere neden olabilir mi?

Aloe lateksi başka olumsuz yanı kanseri teşvik edici etkileri vardır. Ulusal Toksikoloji Programından yapılan bir araştırma, tam yapraklı Aloe Vera özütünün kalın bağırsaklarında kanserli tümörlere sebep olduğunu buldu.

Ancak endişelenmeyin. Çalışma insanları içermiyor. Ulusal Çevre Sağlığı Bilimleri Enstitüsü, literatürde şu anda araştırmacıların insanlarda aynı sonuçları bulacağını gösteren hiçbir şey olmadığını söylüyor.

Bu yazıda Aloe Vera kansere sebep olur mu, nasıl yetişir ve daha bir çok sorunun cevabını birlikte bulmaya çalıştık.

Üst Dudakta Leke Ve Sivilce Oluşma Sebebi

Size Uygun Saç Rengi Nasıl Seçilir İşte 5 Yöntem

Bebek Yapmak İçin En İyi Pozisyonlar!

Saç dökülmesinin nedenleri neler?