Atlar Aynada Kendilerini Tanıyabiliyor İlginç Araştırma

Atlar Aynada Kendilerini Tanıyabiliyor İlginç Araştırma

Atlar Aynada Kendilerini Tanıyabiliyor İlginç Araştırma

Atlar Aynada Kendilerini Tanıyabiliyor İlginç Araştırma…İnsanlardan en zeki hayvanlar listesinde kargalar, köpekler, şempanzeler, yunuslar ve fillerden sıklıkla bahsediliyor Ancak atlar genellikle unutuluyor.

Atlarla ilgili yapılan bir çalışma aslında atların da çok akıllı olduğunu ortaya koydu. Yapılan yeni bir çalışmada, atların aynalarda yansımalarını tanıyabildiğini ortaya çıktı.

Aynaya İlk Kez Bakan Hayvanların Tepkisi

Aynaya ilk kez bakan hayvanlar genellikle tepki verirler. Yansımaları başka bir hayvanmış gibi davranırlar. Bir süre sonra bu sosyal tepki azalmaya başlar.

Bazı hayvanlar bu noktada ilgilerini kaybeder, ancak diğerleri aynayı keşfetmeye ve kendi vücutlarını kullanarak yansımayı nasıl hareket ettirebileceklerini araştırmaya devam eder.

Hayvanlar sosyal olarak tepki vermeyi bıraktıktan sonra, bilim adamları “işaret testi” kullanarak anlayışlarını test ediyorlar.

Daha sonra bilim adamları, hayvanın işaretlendiğinde aynanın önünde bu vücut kısmına dokunmadığından daha fazla zaman harcayıp harcamadığını görmek için izledi.

en zeki hayvanlar hangileri, en akıllı hayvanlar

En Akıllı Hayvanlar Hangileri?

Varsa, bu, hayvanın yansımasını tanıdığını gösterir. Bu test ilk olarak 1970 yılında şempanzelerde kendini tanımayı göstermek için kullanıldı.

Ve o zamandan beri bilim adamları, diğer birçok türde kendini tanımayı aramak için testin versiyonlarını kullandılar. Sonuçlar, kendini tanımanın nadir olduğunu gösteriyor.

Hayvanlar arasında yunus , iki Avrasya saksağanı ve bir Asya fili de dahil olmak üzere sadece birkaç hayvan işaret testini geçti.

Ancak İtalya’daki araştırmacılar tarafından yapılan yeni bir çalışma, atlarda kendini tanımanın kanıtlarını buldu. İlginç bir şekilde sonuçlar, yeteneğin sadece birkaç zeki kişiyle sınırlı olmadığını gösteriyor.

Atlarla İlgili İlginç Çalışma

Tek bir çalışmadan genelleme yapma konusunda temkinli olmalıyız. Ancak bu, atlarda bir tür olarak kendini tanımanın var olabileceğini gösteriyor. Çalışmada, bir at eğitim sahasına büyük bir ayna yerleştirildi.

Atlar aynaya alıştıktan ve sosyal olarak yanıt vermeyi bırakıyor. Araştırmacılar atların davranışlarını iki koşulda karşılaştırarak kendini tanımayı aramak için işaret testini kullandılar.

Bu yeni çalışma, atların kendi zihinlerini yansıtabileceklerini göstermese de, onları kendi vücutları hakkında objektif bir şekilde düşünebilen küçük hayvan grubuna yerleştiriyor.

Belki de atlarla ilgili varsayımlarımızı yeniden gözden geçirmenin zamanı gelmiştir. Düşündüğümüzden çok daha akıllı olabilirler.

Ahtapotlar Rüya Görür Mü Nasıl Uyuduklarına Bakın!

Gezegenlerin Renklerinin Ardında Yatan Sırlar

Yıldırım Düşmesinin Faydası Ne İşte İlahi Mucize

Mesut Özil’den Baba Hareket! Suriyeli Çocuklara Yardım