Müzik İşi Hakkında Nasıl Bilgi Edinilir İşte 5 Yöntem

Müzik İşi Hakkında Nasıl Bilgi Edinilir İşte 5 Yöntem

Müzik İşi Hakkında Nasıl Bilgi Edinilir İşte 5 Yöntem

Müzik İşi Hakkında Nasıl Bilgi Edinilir İşte 5 Yöntem...Müzik, çok çeşitli disiplinler ve iş yapma yolları ile geniş ve çeşitli bir meslektir.

Bu alan giriş noktalarında diğer mesleklerden farklıdır. Birçok performans müzisyeni için işe alınmanın tek yolu resmi bir seçmedir.

Müziğin iş yönüne bazen çıraklık veya istihdama yol açan ücretsiz bir hizmet dönemi ile yaklaşılabilir.

Kişinin özel kariyer ilgi alanlarına bakmayın. Bu uzmanlık alanıyla ilgili derin ve ayrıntılı bilginin yerini hiçbir şey tutamaz.

1-  Müzik İşiyle İgili Kitaplar Okuyun

İnternete girin ve müzik işi web sitelerini ziyaret edin.

Hiçbir kitap müzikte bir kariyer bulmanın tüm sırlarını çözemez. Ancak daha iyi yayınlar bu alandaki mesleki nitelikler ve davranış standartları hakkında bir fikir verir.

Dergiler, müziğin neredeyse her alanını kapsayacak şekilde mevcuttur. Ve özellikle aydan aya gelişmeleri ve yenilikleri takip etmede yararlıdır.

Müzik İşi Hakkında Nasıl Bilgi Edinilir İşte 5 Yöntem

2- Bir Kariyer Odağına Karar Verin

Performans, stüdyo kaydı ve prodüksiyon, yasal ve sözleşmeli işler…Bütün Bunlar ve promosyon, sanatçı yönetimi, plak şirketleri, radyo… Öğretmenlik veya diğer disiplinlerde bir kariyer odağına karar verin.

Kişinin gelecekteki yolu öngörülemeyen şekillerde beklentilerden uzaklaşsa da, ilerlemek için bir plan geliştirmek önemlidir.

3- Müzik Uzmanlarıyla Konuşun

Rehberlik istemek için belirli ilgi alanında çalışan kişilerle iletişime geçin.

Bu, e-posta, telefon, mektup veya yüz yüze görüşme yoluyla yapılabilir. Örneğin, bir performansın ardından toparlanan bir müzisyene yaklaşmak için doğru zamanı seçmek.

Kişi aynı zamanda kibar ve saygılı olduğu sürece kendinden emin ve hırslı görünmenin yanlış bir tarafı yoktur.

Çoğu profesyonel, doğru şekilde yaklaşılırsa, deneyimlerini, bilgilerini veya bağlantılarını içtenlikle ilgilenen bir kişiyle paylaşmaktan mutluluk duyar.

Müzik İşi Hakkında Nasıl Bilgi Edinilir İşte 5 Yöntem

4-Başarı İçin Gereken Beceri Ve Nitelikleri Öğrenin

Müzik eğitimi, müzik tarihi, müzik terapisi veya klasik müzik performansı için, bir üniversite müzik bölümünde veya konservatuarda resmi bir eğitim şarttır.

Müzik organizatörü olmak gibi diğer işlere en iyi kişisel bağlantılar, stajlar veya ücretsiz çıraklıklarla yaklaşabilirsiniz. Bölgedeki ticari yayınları okumak hayati önem taşır.

5- Geniş Bir Beceri Seti Geliştirin

Örneğin, bir müzik yapımcısının enstrümanlar, nota, kayıt teknolojisi, müzik yazma yazılımı, düzenleme, planlama, sözleşme, bütçe ve pazarlama konularında çalışma bilgisine sahip olması gerekir.

Bitirmek için, serbest çalışan bir oyuncunun enstrüman yapımı ve onarımı, özel öğretim, şeflik veya halka açık konuşma gibi ilgili becerileri öğrenmesi gerekebiliyor. Çok yönlülük çok önemlidir.

İzmir Marşı’nın Japonca Versiyonunu Dinleyin

Karaoke Kelimesi Hangi Dilden Geliyor?

Dünya Ülkelerinin Başkentleri Hangileri?

Angelina Jolie’den Çok Zor Karar Geri Adım Attı