Ata Demirer’den Yıllar Sonra Avrupa Yakası İtirafı

Ata Demirer'den Yıllar Sonra Avrupa Yakası İtirafı

Ata Demirer'den Yıllar Sonra Avrupa Yakası İtirafı

Ata Demirer’den Yıllar Sonra Avrupa Yakası İtirafı...Ünlü komedyen Ata Demirer, Hülya Koçyiğit’in TRT 2 ekranlarında yayınlanan “Film Gibi Hayatlar” programına katıldı.

Ata Demirer, bir zamanların çok sevilen dizisi Avrupa Yakası’yla ilgili ve hayatıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Öeelikle Avrupa Yakası’nın hayatındaki dönüm noktalarından biri olduğunu söyleyen Ata Demirer ‘’Önce hayır demek zorunda kalmıştım.

Kendimce ya turnelerde ben çok yoruluyorum, mutluyum da şimdi sırası değil beni affedin gibi bir şey söyledim. Yarım ağızla…Bir tarafım da oynasana diyor.

Avrupa Yakası’nın ilk yönetmeni Hakan Algün beni aradı dedi ki: Bak hata yapıyorsun, bir gel dedi.

İçeri Girerken Gazanfer Abiyi Bir Gördüm

Bir gittim Platoya, Sinan Çetin’in yanına, bir demo çekmişler, seyrettirdiler. Baktım ben içeri girerken Gazanfer abiyi bir gördüm.

Ben tabi öyle düşünemedim. Kadroyu saydılar ama canlı görmek başka bir şey kayıtta. Tamam dedim oynuyorum, elimde ne varsa koyacağım ben hata yapmışım dedim.

Ben bunda oynarım dedim. Çok da iyi oldu, iyi ki de oynadım, benim hayatıma yeni bir dönüm noktası kattı.’’ dedi.

Ata Demirer'den Yıllar Sonra Avrupa Yakası İtirafı

Gülse’nin Senaryoları Ders Gibidir

Büyük kitleler tarafından tanınma, gösterilerin kapasitesinin artmasının yanı sıra senaryo yazmayı da burada öğrendiğini belirten Ata Demirer ‘’O kadar çok senaryo okudum ki, Gülse’nin senaryoları bir de gerçekten ders gibidir.

Durum komedileri, komedi senaryosunun dinamiğini, çatısını fark etmeden öğrenmişim. Özeelikle orada okuya okuya bir antrenman oldu ve dizi biter bitmez “Eyvah Eyvah”ı yazdım. Uzun yıllardır bir örneğini görmedik Gülse haricinde, sitcom yapan daha gelmedi.’’ dedi.

Tuvana’yı Annem Buldu

Olanlar Oldu filminde cast sürecinde yaşadığı anıyı da paylaşan Ata Demirer ‘’Bir laf vardır; senaryoyu senarist yazar, castı Allah yapar, bazı şeyler biraz şans oluyor.

“Olanlar Oldu’’daki Tuvana Türkay annemin castı. Olacak şey değil, bizim cast sorumlusu arkadaşımız var, kimisiyle görüştük, kiminin takvimi tutmuyor. Dedik biz bunu çekemiyoruz. Annem bana bir mesaj atmış, biliyor aradığımızı.

‘Şu şu dizide bir kız var, izlediniz mi?’ diye…Ben hemen baktım. Geldi Tuvana, zaten müzikal yeteneği de var. Karakterin şarkı da söylemesi gerekiyordu. Beş dakika sonra Tuvana kabul etti.’’ dedi.

Cem Yılmaz 23 Nisan Kutlamasını Doğum Günü Zannediyormuş

Gülben Ergen Elon Musk’ı Dinledi Tepetaklak Oldu

Hülya Avşar’ın Görüntüsü Olay Oldu Sosyal Medyanın Dilinde

Evde Ekşi Mayalı Ekmek Nasıl Yapılır İşte Püf Noktaları