TikTok’un Sahibi Zhang Yiming Kimdir Servetine Bakın

TikTok'un Sahibi Zhang Yiming Kimdir Servetine Bakın

TikTok'un Sahibi Zhang Yiming Kimdir Servetine Bakın

TikTok’un Sahibi Zhang Yiming Kimdir Servetine Bakın…TikTok‘un kurucusu Zhang Yiming, 60 milyar dolar yani 480 miyar TL servetiyle şu anda dünyanın en zenginleri arasında.

Çinli yazılım geliştiricisi ve TikTok’un sahibi Zhang Yiming, ByteDance’i kurduktan sonra milyarlarca dolarlık bir servet elde etti. Zhang Yiming kimdir, serveti ne kadar, biyografisi, aşkı ve hayatı…

 

TikTok'un Sahibi Zhang Yiming Kimdir Servetine Bakın

Zhang Yiming Hakkında Pek Bir Şey Bilinmiyor

38 yaşındaki Zhang Yiming, Çin’in başkenti Pekin’de yaşıyor. Zhang Yiming Çin’deki en zengin insanlardan biri olmasına rağmen, kişisel hayatı hakkında kimse çok şey bilmiyor.

1983 yılında Çin’in Fujian eyaletinde doğan Zhang Yiming’in anne babası aslında memur.

TikTok'un Sahibi Zhang Yiming Kimdir Servetine Bakın
TikTok’un Sahibi Zhang Yiming Kimdir Servetine Bakın

Üniversite Aşkıyla Evlendi.

Nankai Üniversitesi mikroelektronik okuyan Zhang Yiming, 2005 yılında mezun oldu. Üniversitede aşık olduğu kızla nikah masasına oturdu ve çocuğu yok.

Zhang Yiming’in üniversite dışındaki ilk işi, Kuxun adlı bir dijital seyahat rezervasyonu girişiminde oldu. Zhang Yiming’in “İlk çalışanlardan biriydim ve başlangıçta sıradan bir mühendistim, ancak ikinci yılda, arka uç teknolojisinden ve ürünlerle ilgili diğer görevlerden sorumlu yaklaşık 40 ila 50 kişiden sorumluydum,” dedi.

TikTok'un Sahibi Zhangın hayatı

TikTok Hangi Yılda Kuruldu?

Zhang Yiming ilk olarak 2012 yılında TikTok‘un ana şirketini kurdu. Zhang Yiming, Eylül 2016’da ByteDance’ın en başarılı uygulaması TikTok‘u ‘Douyin’ adı altında başlattı.

Şirketinin Değeri 400 Milyar Dolar

Şirketinin değeri 400 milyar dolar civarında olan Zhang Yiming milyarder başarısını iş etiğine bağlıyor.

Arkadaşlarının Bigisayarlarını Tamir Ediyordu

Zhang Yiming ailenin tek çocuğu. Üniversitesitede programlama okurken sınıf arkadaşlarının bilgisayarlarını tamir ederek okulun çevrimiçi forumunda bir takipçi kitlesi oluşturdu.

Mezun Olduktan Sonra Çok Çalıştı

Çin medyasına verdiği bir röportajda, mezun olduktan sonra kısa bir süre için Microsoft Corp’a girdi. Ve daha sonra işi o kadar sıkıcı olarak nitelendirdi ki, genellikle “günün yarısında çalışıp diğer yarısında kitap okuyordu.

Zhang için her şey anlık kazanç değil

TikTok’un kurusu Zhang Yiming uzun vadeli büyümeye odaklanırken tatminleri geciktirme iş felsefesiyle tanınıyor. Geçen ay şirketin dokuzuncu yıldönümü kutlamasında çalışanlarla yaptığı görüşmede tekrar vurguladığı bir mesaj.

”Sıradan bir zihin tutun, bu kulağa kolay gelen ama yapılması önemli olan bir şey acıktığınızda, yiyin, yorulduğunda uyuyun”

Telefonda Karanlık Mod Nasıl Kurulur Gözlere Zararlı Mı?

Instagram Hikayelerde Otomatik Altyazı Nasıl Yapılır?

2021’in En Ucuz Dizüstü Bilgisayarları

Instagram’da Takipçi Kazanmanın 22 Yolu Mavi Tik Alma