En İyi Mini Diziler Listesi Netflix’te Ne İzlenir?

mini dizi önerileri

En iyi mini diziler listesi Netflix‘te ne izlenir diyorsanız bu diziler tam size göre…Bazı insanlar uzun diziler yeni mini dizi izlemeyi daha çok seviyor. Özellikle Netflix‘te ve başka mecralarda yayınlanan 7 kısa diziyi tek oturuşta izleyebileceksiniz.

İşte severek izleyebileceğiniz en iyi mini diziler listesi…

En İyi Mini Diziler Listesi Netflix'te Ne İzlenir

1. Chernobly

Bu mini dizi 1986’da Çernobil Nükleer Santrali’nde meydana gelen faciayı işliyor. Bu mini dizi, insanlık tarihinin en büyük felaketlerinden birini durdurmayı ekrana getiriyor.

Dizide hayatlarını tehlikeye atan ve nükleer sızıntının Avrupa’ya yayılmasını engelleyen cesur insanların hikayesini anlatılıyor.

Dizide Kim Hnagi Rolde?

Jared Harris Çernobil’de yaşanan sızıntıyı kontrol altına almak için elinden geleni yapan bir nükleer canlandırıyor.

Stellan Skarsgard, Sovyetler Birliği tarafından durumu yönetmesi için görevlendirilen Başbakan Yardımcısı Boris Shcherbina…

Lyudmilla İgnatenko’yu Canlandırıyor

Emily Watson bu facianın neden meydana geldiğini öğrenmeye çalışan nükleer fizikçi Ulana Khomyuk’u.. Jessie Buckley ise eşi ilk aslında müdahale ekibinde yer alan Lyudmilla İgnatenko’yu canlandırıyor.

1. Chernobly

2. 11.22.63

En iyi mini diziler listesinde bulunan dizi bir zaman yolculuğu hikayesi olan 11 22 63 lisede İngilizce öğretmeni olan  Jake Epping karakterini merkeze alacak.

Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, Jonh Kennedy suikastın önlemeye çalışacak.

Ancak işler çok geçmeden sarpa saracak; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılacak ve hayatının aşkı ile karşılaşacak.

2. 11.22.63

3. Şahsiyet

Agah 60’lı yaşlarında sıradan bir emeklilik hayatı, yaşamaktadır. Nevra ise Cinayet Büro Amirliğinde çalışan bir polis memurudur.

Agah ve Nevra bütün hayatları boyunca apayrı yollarda yürürken, birbirlerine adım adım yaklaştıklarını bilmezler.

Bir Haberle Hayatı Değişiyor

Çevresindeki insanlar tarafından hem saygı görür hem  sevilir. Ancak Agah bu düzenli hayatını doktorundan duyacağı bir  haberle tamamen değiştirecektir.

Yurtdışında yaşayan kızı ve torununun da yanına yerleşmesiyle hayatındaki eski sakinlik kaybolacaktır.

Bu Durum Hayatını Çok Zorlaştırmaktadır

Agah’ın hayatındaki bu değişiklik cinayet büro amirliğinde çalışan Nevra’nın hayatını da etkileyecektir.

Nevra cinayet büro amirliğinde çalışan tek kadın polistir ve mesleğine tutkuyla bağlı olsa da bu durum hayatını çok zorlaştırmaktadır.

Nevra ve Agah hayatlarının böyle dönüm noktalarındayken hikayeleri kesişince geçmişlerine dönmek ve hafızalarının derinlerine inmekten başka şansları kalmayacaktır.

3. Şahsiyet

4.The Queens Gambit

1950’lerde Kentucky’deki bir yetimhanede, küçük bir kız satrançta büyük bir yeteneğinin olduğunu fark ediyor ve dizinin konusu satranç ve bağımlılık merkezinde ilerliyor.

Anya Taylor-Joy’un başrolde oynadığı  7-bölümlük mini dizi boyunca küçük kız satranç ve bağımlılık ile mücadele ediyor.

ABD Açık Satranç Şampiyonası İçin Mücadele Ediyor

Dünya’daki en yetenekli ve en iyi satranç oyuncuları ile karşı karşıya gelen Beth Harmon, o dönemde az bilinen satranç dünyası gözler önüne sererken 1960’lardaki kadın kimliğine de perde aralıyor.

Kaçma Dürtüsüyle Bir Savaş Halinde

The Queens Gambit Beth, On altı yaşına geldiğinde, ABD Açık Satranç Şampiyonası için mücadele ediyor.

Ancak Beth profesyonel çevrede becerilerini geliştirdikçe, riskler yükseliyor. Kendi içine kapanıp ve sürekli olarak kaçma dürtüsüyle savaşıyor. Mini dizi bu hikaye etrafında dönüyor.

4.The Queens Gambit

5.Taboo

Bu mini dizide James Keziah Delaney babasının bıraktığı sır dolu miras için gittiği Afrika’dan tam 10 yıl sonra 1814 de Londra’ya geri döner.

Delaney haksızca yürütülen bir savaşta İngiltere ve Amerika arasında tehlikeli bir oyun oynarken kendisini Doğu Hindistan şirketiyle karşı karşıya bulur.  Ve böylece maceraperest James Keziah Delaney 1800’lerin başında aslında kendi denizcilik imparatorluğunu kurar.

5.Taboo

6.When They See Us

Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu mini dizi, 1989 yılında geçmektedir. Harlemli beş genç, haksız yere Central Park’ta koşu yapan bir kadına vahşi bir cinsel saldırıyla suçlanınca tutuklanır ve sorgulanırlar.

Ülke genelinde tansiyon yükselirken bu beş genç, kendilerini bir kabusun içinde sıkışıp kalmış olarak bulur.

6.When They See Us

7. Unorthodox

Unorthodox mini dizisinde kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Görücü usulü evliliğe zorlanan genç bir kadın, hayallerine koşmaya karar vererek kaçar.

Yeni Bir Hayat Kurmak iİçin Berlin’e Taşınıyor

Hem bu evlilikten hem de dini topluluktan kaçmaya çalışan kadın, kendisine yeni bir hayat kurmak için Berlin’e yerleşir. Ancak geçmişi genç kadının peşini bırakmayacaktır.

7. Unorthodox

Angelina Jolie İstanbul Sözleşmesi Hakkında Ne Dedi

Johannes Gutenberg Kimdir Bilmediğiniz 7 Gerçek

Metropolitan Müzesi’nde Yer Alan Türk Eserleri Listesi

 

Forma girmeniz için motive edecek en iyi fitness filmleri