Mustafa Sarıgül Batman’da zehirlendi hastaneye kaldırıldı

Mustafa Sarıgül Batman'da zehirlendi hastaneye kaldırıldı

Mustafa Sarıgül Batman'da zehirlendi hastaneye kaldırıldı

Mustafa Sarıgül Batman’da zehirlendi hastaneye kaldırıldı…Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Batman’da uçaktan indikten sonra gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye götürüldü. Sarıgül bir süre sonra taburcu olduktan sonra partililerle bir araya geldi. Sarıgül, “Gıda zehirlenmesi yaşadım. Sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür ve dua etsek azdır. 3 saat önce gerçekten bir sağlık problemiyle karşı karşıyaydım” dedi.

TDP lideri Mustafa Sarıgül Batman’da Zehirlendi

TDP lideri Mustafa Sarıgül, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Batman’a geldi. Sabah saatlerinde uçakla Batman Havalimanı’na inen Sarıgül, hastalandı. Bunun üzerine Sarıgül, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan incelemede Sarıgül’ün gıda zehirlemesi geçirdiği belirlendi.

Mustafa Sarıgül Batman'da zehirlendi hastaneye kaldırıldı
Mustafa Sarıgül Batman’da zehirlendi hastaneye kaldırıldı

Sarıgül Taburcu Edildi

3 saatlik tedavisinin ardından taburcu olan Sarıgül, partisinin Batman İl Kongresi’nin yapıldığı düğün salonuna geldi. Kongrede sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Sarıgül, gıda zehirlenmesi geçirdiği ifade ederek, kendisiyle ilgilenen sağlık çalışanlarına da teşekkürlerini iletti.

Mustafa Sarıgül Kimdir?

Mustafa Sarıgül 15 Kasım 1956’da Erzincan’da doğdu. Süleyman ve Seher Sarıgül’ün torunu olan Mustafa Sarıgül’ün babası Hakkı Sarıgül, annesiyse Ayşe Ateş Sarıgül’dür. Ayrıca kendisinin anne ve babası Erzincan’dan ayrılmıştır. Annesi ve babası İstanbul’a yerleşmiştir. Sarıgül, Türk iş adamı ve siyasetçi. 1999’dan 2014’e kadar İstanbul’un Şişli ilçesinin belediye başkanlığını yapmıştır. 2014 Türkiye yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için adaylığını koymuş fakat seçimi Kadir Topbaş’ın gerisinde tamamlamıştır.

Siyasi yaşamına Cumhuriyet Halk Partisi Şişli İlçesi Gençlik Kolu Yönetim Kurulu üyeliği ile başlayan Sarıgül, daha sonra Gençlik Kolu Yönetim Kurulu sekreterliği, Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Başkanlığı, ilçe başkanlığı, il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu süreler içinde CHP Kurultay Delegesi olarak Şişli İlçesinin temsil yetkisini kullandı. Sarıgül Türkiye Değişim Partisi’ni kurarak başına geçti.

LG akıllı telefon pazarından çekildi sebebi ne?