Langırt Nasıl Oynanır Vuruş Teknik ve Taktikleri

Langırt Nasıl Oynanır Vuruş Teknik ve Taktikleri

Langırt Nasıl Oynanır Vuruş Teknik ve Taktikleri

Langırt Nasıl Oynanır Vuruş Teknik ve Taktikleri.. Bu oyun 1930’da ortaya çıkan ve aynı zamanda Pinball oyunu olarak da adlandırılan bir oyun. Langırt dikdörtgen bir masa üzerindeki oyuncu bebeklerin yönetilmesiyle olur. Jetonla etkinleştirilen popüler elektromekanik oyunların en eskisi olan ve langırt makinesi gayet eğlenceli bir oyun.

En başarılı langırt nasıl oynanır?

Langırt, her yaştan insanın oynayabileceği ve zevk alabileceği heyecan verici, futbol tabanlı bir masa oyunudur. Amaç, 13 oyuncunuzu  döndürerek kullanmaktır. En başarılı langırt oyuncuları nasıldır? Bu yalnızca yüksek hızlı şutlar ve kaba kuvvetle kazanılmıyor. Bunun için beceri, strateji ve yıldırım hızında reflekslerin kazanacağı bir oyundur. Özellikle bu oyunu denemek istiyorsanız, aşağıda listelenen temel kuralları takip edin.

Langırtın temel kuralları

Bir oyun formatı seçin!

Birkaç farklı langırt çeşidi vardır, bu nedenle sizin ve rakiplerinizin oyunun hangi sürümünü oynayacağınız konusunda hemfikir olduğunuzdan emin olun. Tekler ve çiftler maçları en yaygın olanıdır, ancak her bir oyuncunun tek bir çubuğu kontrol ettiği takım başına dört oyuncunun yer aldığı dörde dört maçları da denemek isteyebilirsiniz; Sadece kaleci ve savunma çubuklarının kullanıldığı kaleci savaşları; oyuncuların forvet çubukları ile topa ateş ettikleri ileri atışlar; veya iki topun aynı anda oyuna sokulduğu iki toplu rollerball oyunları.

Langırt Nasıl Oynanır Vuruş Teknik ve Taktikleri
Langırt Nasıl Oynanır Vuruş Teknik ve Taktikleri

İlk servisi hangi oyuncunun alacağını belirleyin

Resmi turnuvalarda ilk servis yazı turayla belirleniyor. Yazı tura atma, genellikle herhangi bir yerde herhangi bir koşulda gerçekleşen langırt oyunlarına başlamanın nesnel bir yolu olarak kabul ediliyor. Çok iyi tanımadığınız rakiplere karşı oynarken her zaman kullanabileceğiniz bir şey. Bu, daha sonra ortaya çıkan anlaşmazlıkların olasılığını azaltmaya yardımcı olacaktır. Yazı tura atmanın galibi, önce servis atmayı seçebilir. Daha sonra masada oynamayı tercih ettiği tarafı seçebilir ve kalan seçenek rakibine düşer.

Topu oyuna sok

Özellikle servis, topu yan duvarın ortasında bulunan servis deliğinden iterek yapılıyor. Servis sırasında topu belirli bir yönde hareket ettirmek için manuel olarak döndürmeyi deneyebilirsiniz, ancak bunu yapmak için elinizden birini oyun alanının içine koyamazsınız. Top oyun alanına temas edene kadar hiçbir oyuncu topa vuramaz.

Birkaç gol at

Topa en son hangi oyuncunun vurduğuna bakılmaksızın, top rakibinizin kalesine girdiğinde bir puan alırsınız. Ek olarak, bir top kaleye girerse ve daha sonra geri sekerse, yine de bir puan olarak sayılır. Bir gol atıldıktan sonra, üzerine atılan oyuncu topu oyuna geri koyar. Beş gol atan ilk oyuncu oyunu kazanır ve iki puanla kazanmak gerekli değildir.

"<yoastmark

Oyunu ilerletmeye devam edin!

Adamlarınızı yerleştirmek için biraz zaman ayırarak pozisyonunuzu almaya çalışmanıza izin verirler. Ancak bunu yapmak için topu süresiz olarak tutamazsınız. Topu iki veya üç kişilik bir rot üzerinde tutmak için süre sınırı 15 saniye, beş kişilik çubuğun sınırı ise 10 saniyedir. Bu kuralı ihlal ederseniz, topun sahipliğini rakibinize bırakmalısınız.

İyi bir sporcu ol

Genel oynanışı kapsayan kurallara ek olarak, langırtın oyuncu davranışlarını düzenleyen birkaç kuralı vardır. Örneğin, bir şutta veya pasta ekstra hız elde etmek için çubuklarınızı çevirmenize veya dahil olmayan çubukları çevirerek veya vurarak rakibinizin dikkatini dağıtmanıza izin vermez. Ayrıca oyun sırasında masayı hiçbir şekilde hareket ettiremez veya sarsamazsınız. Bu kurallardan herhangi birini ihlal ederseniz çeşitli cezalar alabilirsiniz.

Langırt kaç lira?

Uygun Langırt fiyatları için internetten araştırma yapabilirsiniz. Fiyatlar kalitesine büyüklüğüne göre değişiyor. Ayaklı langırt ve ayaksız langırt seçimine göre de değişiyor. Ayaksız langırtlar yaklaşık 100 TL’den başlıyor. Kesenize göre farklı fiyatlar bulabilirsiniz. Ayaksız langırt alacaksanız langırt masası da almanız gerekiyor. Langırt masası fiyatları yaklaşık 250’den başlıyor 2 bine kadar çıkabiliyor. Bazen langırt a101 gibi marketlerde de satılabiliyor. İndirimleri takip edip ucuz langırt masası alabilirsiniz.

Langırtta kaç bebek var?

Langırt futbol oyununda bebek sayısı boyuna göre 12’yle 22 arasında değişmektedir. Langırt boyu büyükse bebek sayısı da çok oluyor.

Karaoke Kelimesi Hangi Dilden Geliyor?

Dünya Ülkelerinin Başkentleri Hangileri?

Hangi ünlü yıldıza çok benziyorsun kendini test et

 

 

Aşk acısını hafifletmek için önemli ipuçları