Regl Kanı Neden Değişir Adet Ağrısını Hafifletecek Çaylar 

Regl kanı neden değişir adet ağrısını hafifletecek çaylar 

Regl kanı neden değişir adet ağrısını hafifletecek çaylar 

Regl kanı neden değişir adet ağrısını hafifletecek çaylar…Adet veya adet kanaması, bir kadının aylık döngüsünün bir parçası olarak ortaya çıkan normal vajinal kanamadır. Buna Menstrüasyon da denir. Vücudunuz her ay hamileliğe hazırdır. Hamilelik olmazsa rahim veya rahim astarını döker. Adet kanı, kısmen kan ve kısmen rahim içindeki dokudur. Vajinadan vücuttan dışarı atılıyor.

Kadınların adet dönemi davranışları

Kadınlar hangi yaşlarda adet olmaya başlar? 11 ila 14 yaşları arasında başlar ve yaklaşık 51 yaşında menopoza kadar devam eder. Regl en az kaç gün sürer derseniz bunun cevabı üçtür. Regl en fazla 10 gün sürer. Kadınlar bu dönemde genelde sinirli, stresli, yorgun vb. davranışlar sergileyebiliyor.. Regl belirtileri neler? Adet döneminde kadınlar neler yaşar, işte kadınların adet dönemi davranışları?

-Karın veya pelvik kramp ağrısı
-Bel ağrısı
-Şişkinlik ve ağrılı göğüsler
-Yemek isteği
-Ruh hali ve sinirlilik
-Baş ağrısı ve yorgunluk

Regl kanı neden değişir adet ağrısını hafifletecek çaylar 
Regl kanı neden değişir adet ağrısını hafifletecek çaylar

Adet (regl) ağrısının sebebi ne?

Adet dönemi sırasında, rahim astarının dışarı çıkmasına yardımcı olmak için kasılıyor. Ağrı ve iltihaplanmaya karışan hormon benzeri maddeler kasın kasılmalarını tetikler. Daha yüksek prostaglandin seviyeleri, daha şiddetli adet krampları ile ilişkilidir.

Siyah adet (regl) kanı ne anlama geliyor?

Siyah kan gördüğünüz için paniğe kapılabilirsiniz. Ancak bu mutlaka endişe edecek bir şey yok. Bu renk, eski kan olan kahverengi kanla ilgilidir. Kahve telvesine benzeyebilir. Siyah kan genellikle rahimden ayrılması biraz zaman alan kandır.

Siyah adet (regl) kanı ne anlama geliyor
Siyah adet (regl) kanı ne anlama geliyor

Kahverengi çamur gibi adet (regl) kanı ne anlama geliyor?

Tüm tonların kahverengi akması tipik olarak eski kanın bir işaretidir. Kanın oksitlenmeye vakti oldu, bu yüzden standart kırmızıdan tonları değişmiş olabilir. Adet kanı kahverengiyse panik yapacak bir şey yok. Akışınız yavaşladığında, kanın vücudunuzdan çıkması daha uzun sürer. Kan rahimde daha uzun süre kaldığında rengi kahverengiye dönüşür. Kan da son adet döneminden kalmıştır.

Koyu kırmızı adet (regl) kanı ne anlama geliyor?

Regl döneminiz sırasında uyandığınızda veya bir süre uzandıktan sonra koyu kırmızı kan görebilirsiniz. Derin renk, kanın rahim içinde bir süredir oturduğu, ancak kahverengiye döndüğü noktasına kadar oksitlenmediği anlamına gelebilir. Normal adet döneminizin sonuna doğru kan akışınız yavaşladıkça bu renk kanı da görebilirsiniz.

Kahverengi çamur gibi adet (regl) kanı ne anlama geliyor
Kahverengi çamur gibi adet (regl) kanı ne anlama geliyor

Parlak kırmızı adet (regl) kanı ne anlama geliyor?

Süreniz parlak kırmızı kanamayla başlayabiliyor. Bu, kanın taze olduğu ve hızla aktığı anlamına gelir. Kan tüm dönem boyunca bu şekilde kalabilir. Akış yavaşladıkça kan koyulaşıyor. Klamidya ve belin soğuk alması gibi bazı enfeksiyonlar dönemler arasında kanamaya neden olabilir. Regl döneminize başlamadan önce kan görüyorsanız, doktorunuzla iletişime geçmeyi düşünün.

Pembe adet (regl ) kanı ne anlama geliyor?

Özellikle adet lekelenmesi yaşıyorsanız, kanınız adet döneminizin başında veya sonunda pembe renkte görünebilir. Bu daha açık renk, muhtemelen kanın servikal sıvınızla karıştığını ve rengini sulandırdığını gösterir. Dördüncü günden itibaren, pembemsi veya kahverengimsi renkte olabilir.

Turuncu adet (regl) kanı ne anlama geliyor?

Kan, servikal sıvıyla karıştığında turuncu da görünebilir. Sonuç olarak, pembe akıntı gördüğünüz nedenlerle turuncu akıntı görebilirsiniz.

Adet (Regl) ağrısını ne geçirir
Adet (Regl) ağrısını ne geçirir

Gri adet kanı ne anlama geliyor?

Gri veya kirli beyaz akıntı görmek, doktorunuzu aramanız için bir nedendir. Bu renk, bakteriyel vajinoz gibi bir enfeksiyonun başlangıcı olabilir. Diğer enfeksiyon belirtileri şunları içerir: Ateş, Ağrı, kaşıntı, kötü koku

Regl döneminin başında ve sonunda rengin farklı olması normal mi?

Evet! Adetiniz baştan sona renk değiştirebilir. Hatta hayatınız boyunca aydan aya veya farklı zamanlarda farklı renklere sahip olabilirsiniz. Adetleriniz tamamen “sağlıklı” olsa bile, birkaç faktör vardır.

Adet kanı sulu veya pıhtı doluysa?

Rengin yanı sıra, kanınızın dokusu adetiniz boyunca değişebiliyor. Ve aydan aya dönemleriniz de farklı dokular olabiliyor. Pıhtılar mutlaka endişe nedeni değildir. Rahminiz astarını tutarken olurlar. Yine de boyut önemlidir. Büyük pıhtılar görürseniz çeyrek boyut doktora gitmek isteyebilirsiniz. Aynı şey ağır kanamaya eşlik eden pıhtılar için de geçerli.

Bunlar anemi belirtileri olabilir

Sulu dönem kanı incedir ve rahimden hızla yeni kan akması muhtemeldir. Bazı kadınlar, adı menoraji olan özellikle yoğun bir kanama yaşayabilir. Bu durumda kanamaya pıhtılar eşlik edebilir veya etmeyebilir. Yorgunluk veya nefes darlığı gibi anemi belirtisi olabilir dikkat edin.

Adet (Regl) ağrısına iyi gelen çaylar
Adet (Regl) ağrısına iyi gelen çaylar

Adet (Regl) ağrısını ne geçirir?

-Pelvik bölgesi veya sırtınıza bir ısıtma yastığı kullanarak
-Karnına masaj yapmak
-Sıcak bir banyo
-Düzenli fiziksel egzersiz yapmak
-Hafif, besleyici öğünler yemek
-Gevşeme teknikleri veya yoga yapmak

Adet (Regl) ağrısına iyi gelen çaylar

-Ahududu Yaprağı
-Zencefil
-Papatya ve nane
-Karahindiba yaprağı
-Ebegümeci çayı

Adet düzensizliği nedir?

Çoğu kadın için normal adet döngüsü 21 ila 35 gün arasında değişir. Bununla birlikte, kadınların% 14 ila yüzde 25’inde düzensiz adet döngüleri vardır.  Bu da döngülerin normalden daha kısa veya daha uzun olduğu anlamına gelir.

"<yoastmark

Regl döneminde kahve içilir mi?

Adet döneminizin hemen öncesinde veya sırasında belirli yiyecek ve içecekleri tüketmek, aslında kramplar ve şişkinlik gibi semptomlarınızı daha zor hale getirir. Kafeinli içecekler kramplarınızı daha da kötüleştirebiliyor.

Kan damarlarının daralmasına neden olabilir

Regl döneminizin hemen öncesinde ve sırasında çok fazla kafein tüketmemek gerekir. Adet sırasında kahve içmek kan damarlarının daralmasına neden olur. Bu da adet döneminiz sırasında krampları daha da kötüleştirir.

Regl döneminde spor yapılır mı?

Adet döneminde spor yapmak sporun ağırlığına göre değişir. Adet döneminde karın bölgesini rahatlatacak ufak egzersizler yapılabiliyor. Ancak ağır sporları yapmamak gerekir.

İltihaplı Romatizma Romatoid Artrit İçin Diyet

Kafein beyni nasıl etkiler 3 psikolojik etkisi

Öpücük hastalığı Enfeksiyöz mononükleoz nasıl bulaşır?

 

 

Teknoloji devi Xiaomi otomobil üretecek