Malta’daki En İyi 8 Müze Osmanlı Eserleri Bakın Nerede

Malta'daki en iyi 8 müze Osmanlı eserleri bakın nerede

Malta'daki en iyi 8 müze Osmanlı eserleri bakın nerede

Malta’daki en iyi 8 müze Osmanlı eserleri bakın nerede…Malta, yıl boyunca güneşli iklimi, kristal mavisi denizleri ve bir parti mekanı olarak ününden dolayı çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Ancak bu küçük Akdeniz ada ülkesinde güneşten ve eğlenceden daha fazlası var. Binlerce yıllık tarihi, sayısız bölgesel ve dünya çatışmalarında stratejik bir rolü ve kendine ait zengin bir kültürü ile Malta, aynı zamanda çeşitli ve ilginç bir müze seçkisine de sahiptir. Antik sanattan, modern hayata ve savaşa kadar, işte Malta’daki en iyi müzeler listesi:

1-MUŻA – Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi

St John Şövalyelerinin eski sarayında bulunan Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi yakın bir zamanda MUŻA olarak değiştirildi.

MUŻA - National Museum of Fine Arts
maltadaki en iyi müzeler

Rönesans’tan çağdaş dönemlere kadar her şeyi kapsayan bir koleksiyona sahiptir. Müze, Malta ve diğer Avrupa ülkelerinden sanatçıların eserlerini içeriyor. Yükselen yıldızlara çalışmalarını sergilemek için eşsiz fırsatlar sunuyor. Aynı zamanda tesis bünyesinde bir kafe ve restoran bulunmakta.

Adres: Auberge D’Italie, Merchants St, Valletta, Malta

harita konum

 

2-Ulusal Arkeoloji Müzesi

Malta'daki en iyi 8 müze Osmanlı eserleri bakın nerede
Malta’daki en iyi 8 müze Osmanlı eserleri bakın nerede

Malta’da ve Gozo yakınlarında yaşayan Neolitik halklar, geride zengin bir eser hazinesi bıraktılar. Dolayısıyla inşa ettikleri tapınaklar, Mısır piramitlerinden veya İngiltere’deki Stonehenge’dan daha eski olan, dünyadaki en eski bağımsız taş yapılardır. Ulusal Arkeoloji Müzesi, özellikle oyulmuş kadın figürlerinden çanak çömleklere ve taş aletlere kadar uzanan bu eserlerin çarpıcı bir koleksiyonuna sahiptir.
Adres: Republic StVallettaMalta Telefon: +356 2122 1623

harita konum

3-Inquisitor’s Palace

maltadaki müzeler
maltadaki müzeler

Engizisyon – Katolik Kilisesi’nin sözde kafirleri temizlemek için işkence, cinayet ve sindirmeyi kullandığı dönem. Özellikle tarihte karanlık bir bölümdür ve Malta’ya da gölge düşürmüştür.  Valletta’dan Büyük Liman’ın karşısındaki Birgu’da bulunan Inquisitor’s Palace, 1574’ten 1798’e kadar hizmet vermiştir.

Adres: Triq Il-Palazz Ta’ L-Isqof, Il-Birgu BRG 1023, Malta Telefon: +356 2182 7006

harita konum

4- Casa Rocca Piccola

malta müzeleri
malta müzeleri

Özel mülkiyete ait bir müze olan Casa Rocca Piccola, bugün hala orada yaşayan uzun süredir Maltalı soylu bir ailenin sarayıdır. 16. yüzyıl sarayının on iki odası, yemek odaları, yatak odaları ve kraliyet ailesine gerçekten uygun görünen antikalarla dolu renkli salonlar özellikle halka açık turlara açıktır.

Adres: 74 Republic St, Valletta, Malta Telefon: +356 2122 1499

harita konum

5-Saray Cephaneliği

Palace Armoury
Palace Armoury

Grandmaster’s Palace’ın bir parçası olan Palace Armory, inanılmaz derecede sağlam bir silah koleksiyonuna sahiptir. Dolayısıyla koleksiyonun çoğu Malta Şövalyelerinin ihtişamını hatırlatıyor, ancak birkaç oda İslami eserler ve Osmanlı zırhlarına adanmıştır. Eşsiz bir koleksiyonun bulunduğu müze askeri tarih meraklıları için önemli bir yer.

Adres: Misrah San Gorg, Il-Belt Valletta VLT 1191, Malta Telefon: +356 2124 9349

harita konum

6-Ulusal Savaş Müzesi

Özellikle Neolitik döneme kadar uzanan Malta’nın askeri tarihinin bir parçası olan Ulusal Savaş Müzesi, Neolitik silahlardan İkinci Dünya Savaşı savaşı uçaklarına kadar çeşitli askeri eserler ve hatıra eşyalarının ayrıntılı bir koleksiyonunu sunar. Saray Cephanesi gibi, burası tarih meraklıları arasında popüler, ancak tarihçi olmayanları eğlendirecek kadar ilginç…

Adres: Fort St Elmo Il-Belt Valletta, Valletta VLT 1741, Malta Telefon: +356 2123 3088

harita konum

7-Malta Posta Müzesi

maltanın en iyi müzeleri
maltanın en iyi müzeleri

Malta’nın en yeni müzelerinden biri olan Malta Posta Müzesi, ada ülkesindeki 500 yıllık posta tarihini yansıtıyor. Burada, hem Malta tarihini hem de postanenin oynadığı rolü anlatan sergiler ve eserlerle ele alınmaktadır. Eski fotoğraflar, tarihi belgeler ve posta hizmetiyle ilgili ilginç nesneler evrensel bir çekiciliğe sahip.

Adres: 135 Archbishop St, Valletta VLT 1444, Malta Telefon: +356 2596 1750

harita konum

8- Malta Savaş Müzesi

malta müzeler
malta müzeler

İkinci Dünya Savaşı sırasında Malta, Birleşik Krallık’ın bir parçasıydı. Güney Akdeniz’de askeri üs olarak stratejik olarak her zaman önemliydi. Savaş Kuzey Afrika’ya doğru genişledikçe daha da önemli hale geldi. Ada, 1940’ların başında iki yıldan fazla bir süredir, Malta Kuşatması olarak bilinen bölgede Mihver kuvvetleri tarafından bombalandı. 30.000’den fazla bina yıkıldı veya hasar gördü.

Adres: Birgu, Malta Telefon: +356 2189 6617

harita konum

 

 

Japon Mutfağı Japon Kahvaltısı Nasıl Yapılır?

Sonsuz Lavanta Tarlalarıyla Büyüleyen Furano Nerede

Covid 19 PCR testi isteyen ülkeler listesi

 

Teknoloji devi Xiaomi otomobil üretecek