LG akıllı telefon pazarından çekildi sebebi ne?

LG akıllı telefon pazarından çekildi sebebi ne?

LG akıllı telefon pazarından çekildi sebebi ne?

LG akıllı telefon pazarından çekildi sebebi ne? LG, akıllı telefon pazarını tamamen çekildiğini resmen açıkladı. Şirket, 31 Temmuz’da mobil iş birimini kapatacak. LG akıllı telefonların mevcut envanteri, stoklar bitene kadar satışa devam edecek. LG ayrıca müşterilere, bir süre için yazılım güncellemeleri ve hizmet desteği sağlayacak. Peki LG firması kimin ve neden çekildiler.

LG’nin akıllı telefon pazarından çekilme sebebi

LG, duyurusunda, yönetim kurulunun akıllı telefon pazarından çıkma kararını onayladığını açıkladı. Bu, LG‘nin inanılmaz derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik bir kararı.

LG diğer pazarlara odalanacak

Bu, kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, bağlı arabalar, akıllı ev, yapay zeka, platform ve hizmetler ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda büyüme potansiyeline sahip diğer pazarlara odaklamasına olanak tanıyacak. LG, mobil işletmesinin kapanışını 31 Temmuz’a kadar tamamlamayı planlıyor.Şirket ayrıca cep telefonu işini kapatmak için tedarikçileri ve iş ortaklarıyla birlikte çalışacak.

Bluetooth kulaklıkları ve diğer akıllı telefon aksesuarları yok

LG’nin akıllı telefon işinden vazgeçtiği raporları bu yılın başından itibaren dolaşmaya başladı. Muhtemelen, LG’nin akıllı telefon pazarından çıkması aynı zamanda Bluetooth kulaklıkları ve diğer akıllı telefon aksesuarlarını üretmeyi bırakacağı anlamına da geliyor.

"<yoastmark

6G üzerinde çalışacaklar

Şirket, 6G gibi teknolojiler geliştirmek için mobil teknolojideki uzmanlığından yararlanmayı planlıyor. Şirket son yirmi yılda akıllı telefon işinde geliştirdiği diğer teknolojileri de gelecekteki ürünlerine uygulayacak.

LG telefonlar Android cüncellemesini alabilir mi?

LG, mevcut akıllı telefon envanterini dünya çapında satmaya devam edecek. Cihazlarını ne kadar süre destekleyeceğini tam olarak belirtmese de, servis desteği ve yazılım güncellemeleri de sağlayacak. LG Android 12 OS güncellemesinin yanı sıra güvenlik güncelleştirmelerini sağlayacağını açıkladı. Şirket ayrıca, daha önce duyurulduğu gibi mevcut akıllı telefonlar için Android 11 güncellemesini sunmaya devam edecek.

LG firmasının sahibi kim?

LG Electronic 1958’de  GoldStar olarak çıktı. Grup, LG’nin kısaltmasının iki Koreli şirket olan Lak-Hui  ve GoldStar’ın birleşmesiyle çıktı. LG Electronics, LG Chem ile birlikte Güney Koreli şirketler grubu LG grubunun bir çekirdek şirketidir. LG, ilk günlerinden beri ülkenin elektronik endüstrisine liderlik etmektedir.

Netflix televizyona nasıl kurulur işte kurulu olan TV’ler