Instagram Hikayelerde Otomatik Altyazı Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerde altyazı nasıl eklenir

Instagram hikayelerde altyazı nasıl eklenir

Instagram hikayelerde otomatik altyazı nasıl yapılır? Instagram şu anda hikayelerde yapacağınız klipler için çeşitli metin formatlarında otomatik altyazılar oluşturan yeni bir ‘Kapalı Başlıklar’ etiketini test ediyor.

Instagramda hikayelere altyazı nasıl eklenir?

Video klibinize altyazılar etiketini eklediğinizde, ekranınızda bir ‘sesi transkribe ediliyor …’mesajı göreceksiniz. Daha sonra videonuzdaki metni görüntüleyebilirsiniz, bu da konuşmanızla birlikte zamanında görüntülenir.

"<yoastmark

İnstagram altyazı daktilo gibi bir metinle ekrana gelecek

Instagram, daktilo benzeri blok metin, daha fazla vurgu için daha büyük kelimeler ve temel blok harfler dahil olmak üzere dört metin stili seçeneğini test ediyor gibi görünüyor.Bazı kullanıcılar artık Instagram uygulamalarındaki araca erişebiliyor. Ancak göndermeye gittiklerinde ‘Yalnızca dahili’ hata mesajı alıyorlar.

IGTV yüklemeleri için otomatik altyazılar ekledi

Instagram, sürecin şu anda yalnızca test aşamasında olduğunu ve henüz halka açık olmayacağını açıkladı. Instagram’ın bu işlevi doğrudan hikayelere eklemesi hiç de kolay değil. Instagram, geçen yıldan bu yana bu seçeneği geliştirirken, aynı zamanda Eylül ayında IGTV yüklemeleri için otomatik altyazılar ekledi.

"<yoastmark

Instagram otomatik altyazılar mükemmel değil

Bu özellik hikayelerinizin sesli ve sesli senaryolarda anlaşılmasını sağlar. Bununla birlikte, Instagram altyazılar mükemmel değildir, bu nedenle metni gözden geçirmeniz gerekecektir. Instagram’ın arayüz içindeki metni düzenleme kapasitesi sağlayıp sağlamayacağı henüz net değil.

Yakında piyasada olacak

Instagram, halka açık bir sürüm için bir zaman çizelgesi sağlamadı. Ancak bu prototipin gelişmiş doğası göz önüne alındığında, yakında piyasaya sürülmesini bekleyebilirsiniz.

Instagram altyazıları etiketinin ne faydası olacak?

Şarkı sözleriyle birlikte müzik de olacak. Bunun yanı sıra Instagram hikayeleri içindeki metni video ve sesle senkronize etmenin başka bir yolu olacaktır. Araç, içerik oluşturucuların yeni kitlelere ulaşmasına yardımcı olarak daha fazla kullanıcının sesleri kapalıyken Hikayelerin keyfini çıkarmasına olanak tanıyacak.

TikTok filigranlarını kaldırmak için en iyi 5 uygulama

2021’in en ucuz dizüstü bilgisayarları

Instagram hikayelerime müzik ekleyemiyorum işte çözüm

WhatsApp’ta sesli mesajların oynatma hızını ayarlama özelliği