Dünyanın En Yavaş Büyüyen 10 Bitkisi Koyun Yiyen Bitki

Dünyanın En Yavaş Büyüyen 10 Bitkisi koyun yiyen bitki

Dünyanın En Yavaş Büyüyen 10 Bitkisi koyun yiyen bitki

Dünyanın En Yavaş Büyüyen 10 Bitkisi koyun yiyen bitki…Bitkilerin çoğu, çiçeklerini her yıl ve tüm yıl boyunca özgürce sergiliyor. Aynı zamanda, diğerleri çiçeklerini açarken şekerli dönemlerini alırlar. Bazıları çiçeklenmeden önce yüzyıllar ve yıllarca geride kalıyor. İşte dünyanın en yavaş büyüyen bitkileri:

1-Puya Chilensis

Bu bitki gerçek bir hayvan katili olarak bilinir. Koyunları ve diğer hayvanları dolaşan topuz benzeri çiçeklerle üç metrelik filizler çıkarıyor. Fauna dikenlere sıkışır ve nihayetinde yetersiz beslenmeden ölür. Bazıları, koyun yiyicinin bu alışkanlığı, besin için ayrıştırıcı kadavraları kullanmak için geliştirdiğine inanıyor. Büyümesi çok zordur ve yaklaşık 15 ila 20 yıl alır.

Dünyanın En Yavaş Büyüyen 10 Bitkisi koyun yiyen bitki
Dünyanın En Yavaş Büyüyen 10 Bitkisi koyun yiyen bitki

2-Madagascar Palmiyesi

Aynı zamanda Tahini  spectabilis olarak da adlandırılan Madagaskar hurması, devasa büyüklüktedir. Olgunlaştıktan sonra ölür. Bu ağaç inanılmaz derecede benzersiz çünkü sadece 2008’de ortaya çıktı. Görünüşe göre o kadar seyrek çiçek açmıştı ki sıradan insanlar onun diğer palmiyelerden farklı olduğunu gördü. Fidan, orta doğuda bulunan haraçlara şaşırtıcı bir şekilde benzeyen fizyonomilere sahiptir. Bu, bazı bilim adamlarının, 80 milyon yıl önce alt kıtadan ayrıldığından beri Madagaskar’da palmiye ağaçlarının meydana geldiği eylemine inanmak için bazı bilim adamlarını yönetir.

3-Gece çiçek açan cereus

Bu yamaçtaki diğer bitkilerle karşılaştırıldığında, ( Selenicereus grandifloras ) olarak da bilinen gece çiçek açan tahıl, tek bir yıllık evrimden sonra çiçek açma rutininde adeta hemen ortaya çıkar. Bu kaktüsün çiçeğinin bulaşıcı bir şekilde görülmesi, esas olarak Sonoran ve Chihuahua çöllerinde yetiştiği ve sadece geceleri ortaya çıktığı için hala biraz karmaşıktır.

4-Silene stenophylla

Dar yapraklı Campion, bu listede biraz eksantriktir. Çünkü genellikle her yaz çiçek açar. Bununla birlikte, çiçek açması 30.000 yıldan fazla süren dar yapraklı bir şampiyonun istisnai bir durumu vardı. Bunu kesinlikle yavaş bir meze olarak kategorize ettiğini düşünebiliriz.

Dünyanın En Yavaş Büyüyen 10 Bitkisi koyun yiyen bitki
Dünyanın En Yavaş Büyüyen 10 Bitkisi koyun yiyen bitki

5-Kurınjı Planet

Sertleştirme çalıları çiçek açtıkça fagot, tüm bitkiyi kaplayan bol miktarda leylak rengi ve safir çiçekleri sergisine sahiptir. Güney Hindistan’ın Batı Ghats’ındaki etekleri muhteşem bir şekilde güzelleştirir ve manzara çok dikkat çekicidir. Uygun olmayan bir şekilde, kürleme, bol çiçeklerini göstermede cimridir.Sadece 12 yılda bir çiçek açar. Bununla birlikte, güvenilir bir döngüde çiçek açar. Yerli Pelikan kabilelerinin bitkiyi sonsuzluklarının yolunu tutmak için kullandıkları söylenir.

6-Agave Amerikana

Zaman zaman “yüzyıl bitkisi” olarak anıldığını kabul eden  Agave Americana’nın  renklendirmesi yaklaşık on yıl sürüyor. Tersine, çiçek açarken, bej, takırdayan çiçek sekiz metre. Yüksek bir başak gönderdiği için, şimdiye kadar anladığınız bir hiçlik gibidir..

7-Andes’in Kraliçesi

Puja Raimondi olarak da bilinen And Dağları Kraliçesi , her zaman diğer And bitki örtüsünü gölgede bırakır. Yine de, 80 ila 150 yıl sonra nihayet çiçek açtığında, 12 metreye veya 39 m uzunluğa uçar. Gerçekten harika bir bitki örtüsü. Şaşırtıcı bir şekilde, cezalandırıcı koşulların olduğu bölgelerde ve herhangi bir bitkinin gelişmesinin inanılmaz göründüğü çok yüksek rakımlarda bu kadar uzar.

Andes'in Kraliçesi
Andes’in Kraliçesi

8-Melocanna baccifera

Melocannabaciffera , Hindistan’da bulunan bambu stoğunun muazzam bir bölümünü oluşturan bir tür bastondur.  Çiçeklenme genellikle 44 ila 48 yıl sonradır. Tartışmasız olarak, sakinler bu aranın daha ileri bir tarihe ait olmasını diler.

9-Talipot palmiyesi

Bu bitki aynı zamanda 30 ila 80 yılda sadece bir kez çiçek açar ve devasa bir bitkidir. Yirmi beş metreye kadar büyür ve çiçek açmaya son derece sabırlıdır.

10-Dev Himalayan Lıly

Bu bitki genel olarak büyülü bir kaliteye sahiptir. Beş ila yedi yıl sonra çiçek açar. Gizemli bir şekilde üç metreye kadar çıkar. Trompet şeklinde çiçekler verir. Evini yapan büyülü bir kaliteye sahip gibi görünüyorlar. Ve daha sonra çiçek açtıkları dönemde trompet şeklinde güzel çiçekler filiz verir. Genellikle kuzey Hindistan ve Japonya gibi ülkelerde bulunurlar.

Hangi bitkilerde kafein vardır işte 7 bitki

Aloe Vera kansere sebep olur mu Aloe Vera nasıl yetişir

Kafein beyni nasıl etkiler 3 psikolojik etkisi

 

 

Netflix televizyona nasıl kurulur işte kurulu olan TV’ler