Kırık Bir Fermuar Nasıl Tamir Edilir İşte Yöntemi

Kırık bir fermuar nasıl tamir edilir işte yöntemi

Kırık bir fermuar nasıl tamir edilir işte yöntemi

Kırık bir fermuar nasıl tamir edilir işte yöntemi…Kırık bir fermuarı tamir etmek, giyim eşyalarını atmak için harika bir alternatiftir. Bir fermuarı onarmak, ustalaşması kolay bir süreçtir. Kırık fermuarınızı tamir etmeden önce gerekli malzemeleri toplamanız gerekecektir. Özellikle bu işlem bir makas, iyi bir pense, bir iğne ve bir rulo iplik gerektirir.

Kırık bir fermuarı tamir için pense kullanın

Onarılmış fermuarınızın dayanıklı olması için ağır kaliteli iplik kullanmak iyi bir fikirdir. Özellikşe iplik rengini seçerken fermuarın göründüğüne dikkat edin. Öyleyse, çevreleyen malzemeyle karışacak bir iplik seçtiğinizden emin olun. Kırık fermuarın altında bulunan metal tamponu çıkarmak için pense kullanın.

"<yoastmark

Fermuarın dişlerini tamir için hemen aşağı çekin

İlk olarak kaldırmak için güç kullanmanız gerekecek. İlk önce pense tamponun etrafına kelepçeleyin ve çıkarılıncaya kadar ileri geri hareket ettirin. Fermuarın metal dişlerini bükmemeye dikkat edin. Fermuarı son dişlerin hemen üstüne kadar aşağı çekin. Fermuarı tamamen çıkarmak istemezsiniz.

Kırık fermuar nasıl tamir edilir işte yöntemi

Fermuarın üstündeki dişleri düzeltin. Buradaki fikir, dişleri bir kez daha yukarı ve aşağı fermuarlayacak şekilde yeniden hizalamaktır. Yavaşça fermuarı dişlerin üzerinde yukarı doğru hareket ettirin. Daha sonra fermuar yolunun yarısında durun. Dişler düzgün bir şekilde kilitlenene kadar bu işlemi yapmaya devam edin.

"<yoastmark

Kırık fermuarı sabitlemek için ne yapılmalı?

Kırılan fermuarı sabitleme sürecinde rayın alt kısmındaki metal tampon çıkarıldığından, ipliğin dışında yedek bir tampon oluşturmanız gerekecektir. Fermuarı durduracak tampon olmadan fermuarı tamamen raylardan düşecektir.

Makasınızla gereksiz iplikleri kesin

Son olarak sn az on geniş dikiş oluşturmaya yetecek kadar iplikle iğnenizi geçirin. Daha sonra makasınızla gereksiz iplikleri kesin. İpinizin ucuna bir düğüm atın ve metal tıpanın olduğu yerde yeni tamponunuzu oluşturmaya başlayın. Fermuar yolunun altından başlayarak (örneğin, pantolonun içinden), parçanın çevresini ve çevresini dikmeye başlayın.

Kırık fermuarı onarma
Kırık fermuarı onarma

Sabit fermuarın ekstra ipliğini kesin

İsterseniz on veya daha fazla dikiş dikin. Özellikle dikişler, onarılan fermuarınıza güç ve dayanıklılık kazandırmak için birbirine yakın olmalıdır. İpliğinizi fermuar yolunun arka tarafında düğümleyin.Sabit fermuarın ekstra ipliğini kesin.

Onarılan fermuar düzgün çalışmıyorsa

Fermuarınızı yukarı ve aşağı çekerek test edin. Onarılan fermuar düzgün çalışmıyorsa, dikişlerinizi koparmak için bir dikiş sökücü kullanın. Fermuar tatmin edici olana kadar işlemi tekrarlayın. Özellikle bu işlemi, fermuarı kırık herhangi bir giysiye yapabilirsiniz.

Mobilya ve ahşap üzerindeki çizikler nasıl giderilir?

Pirinç ve bulgur pilavının tuzu nasıl alınır işte püf noktalar

Hangi bitkilerde kafein vardır işte 7 bitki

James Bond filmlerini izleyene 9 bin TL ödül