Teknoloji devi Xiaomi otomobil üretecek

Teknoloji devi Xiaomi otomobil üretecek

Teknoloji devi Xiaomi otomobil üretecek…Apple elektrikli otomobil tasarladığı söylenen tek büyük telefon üreticisi değil. Çinli teknoloji devi Xiaom kitle pazarını hedefleyen elektrikli arabalar üretecek. Haberin ayrıntıları açıklanmadı. Teknoloji devi bunları diğer ürünlerle entegre edip, bunları Çinli otomobil devi Great Wall’un bir fabrikasında üretecek.

Gelir akışını çeşitlendirmek istiyor

Xiaomi şu anda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biridir. Ancak şirket, akıllı telefon işi çok düşük kar marjına sahip olduğundan gelir akışını çeşitlendirmek istiyor.

Xiaomi otomobili ne zaman çıkacak
Xiaomi otomobili ne zaman çıkacak

Xiaomi otomobili ne zaman çıkacak?

İlk model 2023’te gelecek. Elbette bu fikre sahip tek marka Xiaomi değil. Apple ve Huawei’nin de araba pazarına girmeyi düşündüğü biliniyor. Çinli arama şirketi Baidu, Geely’nin yardımıyla bir elektrikli araç yapma planlarını şimdiden açıkladı. Teknoloji firmalarının Otomotiv dünyasına girmesi herkes için sürpriz olabilir.

Xiaomi neler üretiyor?

Xiaomi, akıllı telefonların yanı sıra scooterlar, hava temizleyicileri ve pilav pişiricileri de dahil olmak üzere internete bağlı düzinelerce cihaz üretiyor.

Teknoloji devi Xiaomi otomobil üretecek
Teknoloji devi Xiaomi otomobil üretecek

Çinli şirket Tesla’ya rakip olacak

Aynı iddiaya göre, Huawei Çin otomobil üreticisi Changan Automobile ve başka birkaç üreticiyle, elektrikli otomobili için üretim tesislerinin kullanımı amacıyla görüşmeler yürütüyor.

2021’in En Ucuz Dizüstü Bilgisayarları

Netflix Televizyona Nasıl Kurulur İşte Kurulu Olan TV’ler

Instagram Hikayelerime Müzik Ekleyemiyorum İşte Çözüm

Türk tasarımcı Apple’ın arabasını yaptı!