Burdur Gölü’nden Eşsiz Fotoğraflar Nasıl Gidilir

Burdur Gölü'nden Eşsiz Fotoğraflar Nasıl Gidilir

Burdur Gölü'nden Eşsiz Fotoğraflar Nasıl Gidilir

Burdur Gölü’nden eşsiz fotoğraflar nasıl gidilir…Burdur ilinin en bilindik adı Göller yöresidir. Bu göllerden biri de Burdur Gölü’dür. Bu göl Türkiye’nin yüzölçümü açısından en büyük yedinci, tuzlu göller arasında üçüncü büyük gölüdür. Burdur Gölü aynı zamanda Türkiye’nin en derin göllerindendir de…

"Burdur Gölü'nden eşsiz fotoğraflar nasıl gidilir

Uluslararası bir öneme sahip

Endemik kuş türlerinin barınma alanı olan Burdur Gölü uluslararası öneme sahip bir sulak alandır. Endemik kuş türlerinin barınma alanı olan Burdur Gölü uluslararası bir öneme sahip. Burdur Gölü’nde 200’ün üzerinde kuş türü tespit edilmiştir.

Burdur Gölü'nden eşsiz fotoğraflar nasıl gidilir

Nesli tükenen dikkuyruk ördeği burada yaşar

Göl, nesli tükenme tehlikesi yaşayan “dikkuyruk’” ördeğinin kışlama alanıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında kuş türünde belirgin bir artış yaşanmakta ve muazzam bir doğa güzelliği ortaya çıkmaktadır.

Burdur Gölü’ne nasıl gidilir?

Burdur Gölü tatlı mı tuzlu mu?

Burdur Gölü aynı zamanda bir kapalı havza gölü. Bu yüzden zamanla tuz birikimi olmuştur. Gölde en fazla bulunan tuz sodyum sülfattır. Bu yüzden balık yaşamaz. Gölün seviyesi kış sonunda ve ilkbahar başında yükselir, yaz esnasında alçalır.

Burdur Gölü tatlı mı tuzlu mu?

Burdur Gölü’ne nasıl gidilir?

Burdur Gölü Isparta ve Burdur arasında yer almakta. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Burdur merkeze yaklaşık 25 kilometre. Havalimanına indikten sonra anlaşmalı servislerle belirli bir ücret karşılığında Burdur’a ve istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Burdur Gölü kurudu mu?

1970 yılında göle fiili su girişi 243 hektometreküp iken 2000 yılında su girişi 34 hektometreküpe düşmüştür. 2009 yılında yapılan Karaçal Barajı suyu tutunca göle su girişi çok azaldı. Burdur Gölü kuş gözlemciliğine, yelken sporlarına, plaj kurulmasına ve sağlık turizmine uygundur. Burdur Gölü her yıl binlerce turisti ve fotoğrafçıyı ağırlıyor. Özellikle flamingolar fotoğrafçıların ve gelen turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Burdur Gölü’nden eşsiz fotoğraflar nasıl gidilir sorusunun cevabını bu yazımızda almış olduk.

Burdur Gölü’nden eşsiz fotoğraflar

"Burdur Gölü'nden eşsiz fotoğraflar nasıl gidilir

Türkiye’nin en güzel 5 adası mutlaka görün