Bu Peyniri Satana 500 Bin TL Ceza Casu Marzu Yapımı

Bu peyniri satana 500 bin TL ceza Casu Marzu yapımı

Bu peyniri satana 500 bin TL ceza Casu Marzu yapımı

Bu peyniri satana 500 bin TL ceza Casu Marzu yapımı...Herkes bugünlerde Casu Marzu’yu merak ediyor. Peki nedir Casu Marzu? İtalya’nın Sardinya özerk bölgesinde üretilen bir peynir türü. İnsanın midesini bulandıracak, her insanın yemeye cesaret edemeyeceği solucanlı peynir adıyla da bilinen İtalyan krem ​​peyniridir.

Bu peyniri satana 500 bin TL ceza Casu Marzu yapımı
Bu peyniri satana 500 bin TL ceza Casu Marzu yapımı

AB üretimine izin vermiyor

İnsanın midesini kaldıran  Casu Marzu neyden yapılır? Bu peynir keçi sütünden yapılıyor. Casu marzu temelde solucanlı İtalya peynirdir. Bununla birlikte, Avrupa Birliği’nin hijyen ve sağlık standartlara uymadığı gerekçesiyle üretimlerine izin verilmiyor.

Dünyanın en tehlikeli peyniri

2009’da bile Guinness Rekorlar Kitabı’nda adı dünyanın en tehlikeli peyniri olarak geçti. Tehlikeli olarak kabul edilme sebebi larvaların vücutta canlı kalma ihtimali. Canlı kalan larvalar iç organlara zarar verir. Mide suyunun etkisinden kurtulan herhangi bir larva kusmaya, karın ağrısına veya kanlı ishale neden olur.

"<yoastmark

Casu Marzu nasıl hazırlanır?

Çürüyen peynir anlamına gelen Casu Marzu, larvaların neden olduğu fermantasyon ürünüdür. İtalyanlar bu peynir için koyun sütü peynirinden bir küçük bir delik açıp peyniri dışarıda bırakarak süreci başlatır. Sinekler, tam olarak açıklıktan içeri girip yumurtalar. Larvalar yumurtadan çıktıktan sonra, atıkları peynirin yağlarını ve proteinlerini parçalayarak yumuşak, kremsi bir doku oluşturur.

"<yoastmark

Peynir kaç ayda olur?

Olgunlaşma süresi üç ila altı ay sürer. Peynir olgunlaştığında ve larvaların sayısı önemli ölçüde azaldığında, üst kısım açılıyor. Peynirin içi özellikle keskin bir tada sahip homojen sarımsı bir kremadan oluşur.

Casu Marzu fiyatı
Casu Marzu fiyatı

Casu Marzu satmanın cezası 60 bin dolar

Afrodizyak etkisi olduğuna da inanılan peynirin satışı aslında yasak. Bu nedenle bu peyniri satana verilen ceza ise 60 bin dolar yaklaşık 480 bin lira…

Casu Marzu fiyatı
Casu Marzu fiyatı

Casu Marzu fiyatı

Bu peynir satışı yasak olmasına rağmen yine de bazı yerlerde satılıyor. İnternetten bile satılan Casu Marzu’nun fiyatı 30 Euro’dan başlıyor. Yani Türk lirasıyla yaklaşık 280 TL.

Bebek yapmak için en iyi pozisyonlar!

Evlilikte 17 duygusal istismar belirtisi

Duygusal yakınlığı yeniden kurmak için ipuçları

 

Padişahların yediği yemek İskilip Dolması nasıl yapılır?