Senden bahseden bir kitap Kuran’ı Kerim

Senden bahseden bir kitap Kuran'ı Kerim

Senden bahseden bir kitap Kuran'ı Kerim

Senden bahseden bir kitap Kuran’ı Kerim insanlardan nasıl bahseder? Pek çok kitap, dergi, makale, gazete ve tonlarca başka şey okuyabiliriz. Bu kitapların veya makalelerin sizin hakkınızda ne söylediğini hiç fark ettiniz mi? Bizden bahsedilen bir kitap olduğunu bilmek ilginç bir şekilde hoş değil mi? Benden bahsettiğini iddia eden kitabı okuduğumda bunun doğru olduğunu anladım. Deneyimim, beni sadece hatırlamakla kalmayıp, bu çok özel kitapta benden bahseden yazara şükran duymamı sağladı.

KENDİSİNİ İNSANLARA TANITIR VE BAZI OLAĞANDIŞI İDDİALARDA BULUNUR

Senden bahseden bir kitap Kuran'ı Kerim
Senden bahseden bir kitap Kuran’ı Kerim

Genel olarak insanlar bunun ya dini bir kitap ya da belirli bir dini takip eden belirli kişilerin kitabı olduğunu düşünebilirler. Bu nedenle, o kitaba herhangi bir bağlılık hissetmezler. Kuran‘ın yazarı, kitapta kendisini tanıtır ve bazı olağandışı iddialarda bulunur. Sadece bu dünya hakkında değil, tüm evren hakkında her şey hakkında sınırsız bilgiye sahip olduğunu söyler. Sınırsız bilgeliğe, sınırsız güce sahiptir. İnsanların kalbinde ne olduğunu okur.

KURAN GÖRÜNMEYEN BİR HAYATTAN BAHSEDER

Bu tür ifadeleri okuduğumda, başka hiçbir kitabın yazarının kendisi hakkında bu tür iddialarda bulunmaya cesaret edemediğini fark ettim ve hissettim. Bu kitaptaki okuyucular da benzer şekilde ilginç ve benzersiz iddialar olan başka iddialarda bulunurlar. Bu Kitapta yaşamla ve evrenle ilgili hakikati açıkladığı söylenmektedir. Kuran gözlenebilen ve görünmeyen bir dünyanın birçok şeyiyle bağlantılı gerçeği açıklamak için çeşitli yöntemler kullanır. Ancak çoğu insan genellikle anlaşılır hale getirilen şeyleri anlamaz.

Senden bahseden bir kitap Kuran'ı Kerim
Senden bahseden bir kitap Kuran’ı Kerim

KUR’AN’I KERİM İNSANLARA BİR ÖĞÜTTÜR

Bu kitap tüm dünyada mevcuttur. Dünyada neredeyse bütün dillerde tercümesi var. Her gün milyonlarca insan ezberleyip  ve okuyor. Yeryüzünün ve göklerin yaratıcısından dünya insanlarına bir öğüttür. İşin güzelliği, 23 yıllık uzun bir süre boyunca ortaya çıkmasına rağmen, içinde hiçbir çelişki yok.

ALLAH’IN SİZİ NASIL ANLATTIĞINA DİKKAT EDİN!

Kuran’ın sözünü kabul etme hakkınızdır. Bununla birlikte, reddetmeyi düşünüyorsanız, en az bir kez okumalısınız.? Sonuçta, sizden bahsediliyor. Kuran’ı okuduğunuzda, yazarın sizden nasıl bahsettiğini ve  sizi nasıl anlattığına dikkat edin. Ardından iddianın doğru mu yanlış mı olduğunu kendinize sorun.

Kırışıklıkları önlemek için bu ipuçlarını izleyin!