Duygusal Yakınlığı Yeniden Kurmak İçin İpuçları

Duygusal yakınlığı yeniden kurmak için ipuçları

Duygusal yakınlığı yeniden kurmak için ipuçları

Duygusal yakınlığı yeniden kurmak için ipuçları…Duygusal yakınlık, genellikle aşk, romantizm ve bir partnerle bağlantı duygularını içeren manevi bir şey olarak düşünülür. Bazıları için kesinlikle manevi olsa da, duygusal yakınlık evlilik için gerekli bir unsurdur. Duygusal yakınlığı etkileyen şeyler nelerdir derseniz. Duygusal yakınlık iletişim, güvenlik, saygı ve yakınlıkla ilgilidir.

DUYGULAR DA TIPKI BİTKİLER GİBİ BESLENMELİ

Evlilikte çiftler bazen çiftler ilişkilerinin kötüye gideceğini hissederler, ancak eksikliğin ne olduğunu belirleyemezler. Çoğunlukla sorun, ilişkilerini gerektiği gibi beslememelerinden kaynaklanır. Nitekim bitkiler gibi ilişkiler de beslenmeye ihtiyaç duyar. Desteklenmeleri gerekir ve sürekli bakım gerektirirler.

ÜZERİNİZE DÜŞENİ YAPIN!

En mutlu evliliklerin bile iniş çıkışları olur ve hatta bazen romantik duygulardan yoksun kalır. Evli olmak iş ister ve eğer üzerinize düşeni yapmadıysanız, şimdi başlama zamanı…Bunun için yapmanız gereken bazı şeyler olabilir.

Evliliğimde samimiyeti nasıl geri getirebilirim?
Evliliğimde samimiyeti nasıl geri getirebilirim?

DUYGUSAL YAKINLIK NASIL GERİ KAZANILIR?

Duygusal yakınlığı nasıl geri kazanacağınız konusunda tavsiye ve ipuçları mı arıyorsunuz? Aşağıdaki ipuçları, evliliğinizde duygusal yakınlığı geri kazanmanıza ve işleri yoluna koymanıza yardımcı olacaktır.

1- Önce kendiniz üzerinde çalışın

Önce kendine güvenmen lazım. Kendine güven duymuyorsan yakınlığı nasıl yeniden kazanabilirsin? Benlik saygısı eksikliği eşinizle olan ilişkinizi etkiler. Bu nedenle duygusal yakınlıktan zevk alamazsınız. Kendiniz hakkında kötü hissettiğinizde, güvensizlikleriniz tartışmaları ve çatışmaları körükler ve partnerinize olumlu yanıt veremezsiniz.

EVLİLİĞİMDE SAMİMİYETİ NASIL GERİ GETİREBİLİRİM?

Evliliğimdeki samimiyeti nasıl geri getirebilirim diye Google’da aramalar yapıyor musun? Dedikleri gibi, bir partneri sevmeden önce kendinizi sevmelisiniz. Umutsuzluk içinde yuvarlanıyorsanız, olumlu değişimi etkilemeyeceksiniz. Özgüveninizi, öz değerinizi ve kişisel mutluluğunuzu artırmak için ne gerekiyorsa yapmalısınız. Bu evliliğinizde ve duygusal yakınlık kurmada çok önemli bir araç olacaktır.

duygusal yakınlık nasıl geri kazanılır?
duygusal yakınlık nasıl geri kazanılır?

2-Aranızdaki iletişimi geliştirin

Empati, aktif dinleme ve sözlü olmayan ipuçlarının farkında olma dahil iletişim, dikkate alınması gereken birkaç önemli unsurdur. Bu, sizin ve eşinizin yapacağı en önemli iştir ve her çift bunu kalıcı duygusal yakınlıktan zevk almak için kullanabilir. Desteklemeniz gereken iletişim türü gerçekten evliliğinizin özel ihtiyaçlarına bağlıdır ve bunları belirlemeniz gerekir. Peki, ilişkinizde yakınlığı nasıl yeniden kazanabilirsiniz?

ONA NEYE İHTİYACINIZ OLDUĞUNU SÖYLEYİN

İlk adım, sizin ve eşinizin aynı sayfada olduğundan ve bir ilişkide yakınlığı yeniden inşa etme niyetinizin, amacınızın ve çabalarınızın uyumlu olduğundan emin olmaktır. Partnerinizin duygusal yakınlığı geliştirmek için çalışmaya hazır olduğunu düşünüyorsanız ona neye ihtiyacınız olduğunu söyleyin. Henüz orada değilseniz, işleri başlatmak için kendi başınıza yapabileceğiniz çok şey var. Durum buysa, partneriniz liderliğinizi takip edebilir.

İLETİŞİMLE İLGİLİ KİTAP OKUMAK FAYDALI OLUR

Bir ilişkide samimiyet bittiğinde ve evlilikte yakınlığı yeniden inşa etmenin etkili yollarını aradığınızda, iletişim üzerine bir kitap okumak faydalı olacaktır. Bu kitaplar, düşünmeni sağlayacak ve evlilikte yeniden yakınlaşman için bazı olumlu değişiklikler yapmanı sağlayacak.

3- Eşinize zaman ayırın!

Başlamak için haftada en az bir kez planlanmış bir zaman ayırın. Evliliğe duygusal yakınlığı geri getirmek için eşinizle birlikte kaliteli zaman geçirmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok. Başlamak için haftada en az bir kez birlikte plan yapın. Bu sefer tüm tutkunuz ve yaratıcılığınızla enerjinizi ona verin.

Eşinizi tekrar sevmeniz için birkaç ipucu
Eşinizi tekrar sevmeniz için birkaç ipucu

GÜZEL VE ÖZENLİ GİYİNİN

Zamanı birlikte planlayın, böylece sohbette durgunluk olmaz, biri konuşurken diğeri susup dinlemek zorunda kalmaz. İkiniz için de keyifli bir aktivite olduğu sürece ne yaptığınız önemli değil.

İŞLER HEMEN DEĞİŞMEZSE PANİK YOK

İşler hemen değişmezse, paniğe kapılmayın ve en önemlisi, evlilikte duysal yakınlığı geri kazanma çabalarından vazgeçmeyin. Kendinizi duygusal yakınlık sürecine adarsanız, zaman içinde siz ve eşiniz yeniden bağlantı kuracağınızdan emin olabilirsiniz.

4- Romantik olun

Romantik olmak, aşkınızı sembolize eden küçük ama düşünceli hareketler yaptığınız anlamına gelir. Sevdiğiniz insana aşk notları vermek, romantik bir akşam yemeği pişirmek veya onları “Seni seviyorum” demekten başka hiçbir sebep olmadan paketlenmiş bir hediye ile sunmak romantik davranış örnekleridir ve yakınlığı yeniden inşa etmede uzun bir yol kat eder. Duygusal yakınlığı artırmak için, rahatlık alanınızın dışına çıkmaktan, biraz yaratıcı olmaktan ve sonra işe yarayan şeylere bağlı kalmaktan korkmayın.

5- Sadakatsizlikten sonra samimiyet

Sadakatsizlikten sonra yakınlığı yeniden kurmak ve kopuk ilişkinin parçalarını bir araya getirmek zorlu bir görevdir. Bununla birlikte, ikiniz de ilişkinizi iyileştirmeye, ilişkinizi yeniden kurmaya istekli misiniz?

 İŞTE TEKRAR SEVMENİZ İÇİN BİRKAÇ İPUCU

-Eski yerleri yeniden ziyaret edin, enerjiyi sizi en başta bir araya getiren şeyleri hatırlamaya yönlendirin.

-Çocukluk anıları, doğum günleri ve yıldönümü anıları, tatiller ve hayatın en sevilen anekdotları hakkında anlamlı ve kendini açıklayan sohbetler yapın.

-Kademeli bir adım olarak, evlilik hayatınızda neyin eksik olduğunu değerlendirmeye doğru ilerleyin ve onunla başa çıkmak için düzeltici adımlar atmaya çalışın.

-Sadakatsizlikten kurtulmanıza ve sağlıklı bir evliliği yeniden kurmanıza yardımcı olmak istiyorsanız uzman yardımı da alabilirsiniz.

ASLA PES ETMEYİN!

Evlilikte yakınlığı yeniden canlandırmak bir roket bilimi değildir. Bir şey işe yaramazsa, yakınlığı yeniden kazanma stratejisini değiştirin. En önemlisi, her ikiniz de evlilikte yakınlığı geri kazanmak için çaba sarf ettiğiniz sürece pes etmemelisiniz.

Evlilikte 17 duygusal istismar belirtisi