Sinema ve diziseverlere büyük müjde! Türk devi Netflix ile anlaştı

Sinema ve diziseverlere büyük müjde! Türk devi Netflix ile anlaştı

Sinema ve diziseverlere büyük müjde! Türk devi Netflix ile anlaştı. Yerli veri hizmetleri ve internet servis sağlayıcısı Netspeed, dünyanın en popüler çevrimiçi film ve dizi yayın platformu olan Netflix ile sunucuların Türkiye’ye getirilmesi konusunda anlaşma sağladıklarını duyurdu. Bu kapsamda Türkiye’deki Netflix kullanıcıları, platformun kütüphanesine girdiklerinde Netspeed’in 5 farklı bölgedeki trafik merkezlerinde konumlandırılan sunucular üzerinden istedikleri film ya da diziyi izleyebilecekler.

Netspeed Netflix ile anlaştı

NETSPEED DAHA ÖNCE DE FACEBOOK INSTAGRAM VE WHATSAPP SUNUCULARINI GETİRDİ

Özellikle sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında yurtdışı kaynaklı internet trafiğinde ciddi bir “tıkanma” yaşanıyordu. Netspeed, daha önce Facebook, Instagram, Whatsapp ve Messenger sunucularını Türkiye’ye getirmişti. Netspeed 18 Mart itibarıyla Netflix kullanıcılarına da hizmet verecek.

NETFLİX SUNUCULARININ TÜRKİYE’YE GELMESİ NE ANLAMA GELİYOR?

Netflix kütüphanesindeki tüm içerikler, anlık olarak güncellenerek Netspeed sunucularına yükleneceğinden Netflix kullanıcıları, yurtdışı internet trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde bile binlerce kilometre ötedeki sunucular yerine Türkiye’deki Netspeed sunucularına bağlanacaklarından yoğunluktan etkilenmeden içerikleri yüksek kalitede kasmadan izleyebilecekler.

Netspeed Netflix
Sinema ve diziseverlere büyük müjde! Türk devi Netflix ile anlaştı

NETSPEED TÜRK ŞİRKETİ Mİ?

Netspeed Türkiye’de faaliyet gösteren internet servis sağlayıcı. Ayrıca telefon ve veri hizmetleri de sunan telekomünikasyon şirketi. 2013 yılında kurulan Netspeed, ilk etapta Aydın ve Denizli illerinde telekomünikasyon ve data hizmetlerini Pehlivan Bilişim adı altında verdi. %100 Türk sermayeli olan Netspeed, ADSL, VDSL ve Fiber internet hizmetleri vermekte. 2017 yılına kadar 35 ilde hizmet vermekteyken, 2018 yılında tüm Türkiye’ye hizmet vermeye başladı.

TÜRK TASARIMCI APPLE’IN ARABASINI YAPTI!