Instagram Hikayelerime Müzik Ekleyemiyorum İşte Çözüm

Instagram hikayelerime müzik ekleyemiyorum işte çözüm getirecek öneriler….Instagram, dünya çapında en çok kullanılan popüler sosyal ağlardan biridir. Fotoğraflarımızı videolarımızı ve hayatımızı aktivitelerimizi, mizahımızı arkadaşlarımız, ailemiz veya bilinmeyen takipçilerimizle paylaşıyoruz. Bu uygulama bize kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yardımcı olacak çok sayıda kaynak verecek şekilde gelişti. Bazen bu alanlarda teknik sorunlar da yaşayabiliriz. Son zamanlarda en sık rastlanan durumu Instagram hikayelerine müzik ekleyememe sorunu…

INSTAGRAM HİKAYELERİME NEDEN MÜZİK EKLEYEMİYORUM?

Herkes Instagram hikayelerini müzikle ayarlıyor ancak siz bu seçeneği henüz göremiyorsunuz. Instagram hikayelerime neden müzik ekleyemiyorum sorusu kafanızı kurcalıyordur? İşte bunun yanıtını birlikte bulacağız.

Instagram hikayelerime müzik ekleyemiyorum

İNSTAGRAM’DA İSTEDİĞİM MÜZİK GÖRÜNMÜYOR

Bu gibi durumlarda sorun, şarkının çok yeni veya az bilinmesi ya da dahili nedenlerden dolayı Instagram’ın onu platforma eklememeye karar vermesi olabilir. Sahip olduğunuz hesap işletme hesabıysa müzik görünmeyebilir. Hesap türünü içerik üretici olarak değiştirirseniz müzikleriniz geri gelecektir.

INSTAGRAM’DA HESAP TÜRÜ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

İşte Instagram’da hesap türü nasıl değiştirilir sorusunun cevabı: Instagram Ayarlar-Hesap-hesap türünü değiştir. Hesap türünüzü içerik üretici olarak değiştirin. Buna rağmen yine de müzik ekleme butonu göremiyorsanız sorun güncellemeyle alakalı olabilir.

İNSTAGRAM SÜRÜMÜ ESKİ OLABİLİR

Instagram hikayelerime müzik ekleyemiyorum diyarsanız ve sorununuz çözülmediyse sorun hesap ayarlarınız değilse ve hikayelerinize müzik eklemek için kullanılan çıkartma hala görünmüyorsa, bunun nedeni muhtemelen Instagram uygulamanızın güncel olmamasıdır. Yeni uygulamaların keyfini çıkarabilmek için uygulama güncellemeleri gerekir. Bu nedenle Android veya iOS’a sahip olsanız da uygulamayı aşağıdaki basit adımlarla güncelleyebilirsiniz:

Instagram hikayelerime müzik ekleyemiyorum

ANDROİD’DE İNSTAGRAM NASIL GÜNCELLENİR?

Google Play’i açın. Ekranın sol üst köşesinde görünen üç satıra tıklayın ve menüye erişin. “Uygulamalarım ve oyunlarım” bölümünde, Instagram’da bekleyen güncellemeler olup olmadığını kontrol edebilir ve uygulamanın en son sürümünü yükleyebilirsiniz. Uygulamanın güncellenmesi yeterli değilse, Android cihazınızın Android 5.0’dan daha yüksek bir sürüme sahip olup olmadığını kontrol edebilirsiniz, aksi takdirde hikayelerdeki müziğin daha düşük sürümlerle uyumlu olmadığını bilmelisiniz.

CİHAZINIZIN SÜRÜMÜNÜ GÜNCELLEMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Ayarlar> Sistem> Cihaz hakkında> Yazılım güncellemeye gidin. Cihazınızı güncellediğinizde Instagram uygulamalarının hepsini rahatlıkla açabileceksiniz.

Instagram hikayelerime müzik ekleyemiyorum

İOS’TA İNSTAGRAM GÜNCELLEME

App Store’a gidin. “Uygulamalar” ı tıklayın. Instagram’da arama yapın ve bekleyen güncelleme olup olmadığını kontrol edin ve Uygulamayı güncelleyin. Android’de olduğu gibi, bu adımlar işe yaramazsa, iOS cihazınızın iOS7’den daha yüksek bir sürüme sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz, çünkü daha düşük olanlar Instagram Stories’deki müzik aracı ile uyumlu değildir.

İŞLETİM SİSTEMİNİ GÜNCELLEMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

1- Ayarlar> Genel> Yazılım güncellemesine erişin

Instagram hikayelerime müzik ekleyemiyorum
Instagram hikayelerime müzik ekleyemiyorum

TELEFONUNUZUN BELLEĞİ VE ÖN BELLEĞİ DOLMUŞ OLABİLİR

Telefonu sürekli kullandığınız için telefonun önbelleği ve belleğinde bilgi birikir. Telefonun performansını artırmak için uygulamanın önbelleğini temizlerseniz bu hataları düzeltirsiniz. Telefon önbelleği ve belleği nasıl temizlenir?

BU YÜZDEN ENDİŞELENMEYİN!

Android’iniz varsa, Ayarlar> Uygulamalar> Instagram> Depolama> Önbelleği temizleye gidebilirsiniz. İPhone’lar için tek seçenek, uygulamayı doğrudan silip yeniden indirmektir. Hesabınızı silmekle aynı şey değildir, bu yüzden endişelenmeyin, uygulamaya tekrar girdiğinizde, bıraktığınız gibi hemen hemen her şeyi bulacaksınız.

VERİ BAĞLANTISI SORUNU

Bir diğer sık ​​ve yaygın sorun, veri bağlantısı sorunu nedeniyle bir hikayeye müzik ekleme seçeneğinin kullanılamamasıdır. Arızanın bu olup olmadığını görmek ve düzeltmek için mobil veri bağlantınızı etkinleştirmenizi ve devre dışı bırakmanızı öneririz. Wi-Fi bağlantısı kullanıyorsanız, deneyebilirsiniz. Çok basit görünebilir, ancak düşündüğümüzden çok daha basit bir çözümü olan yaygın bir sorundur.

2021’in en ucuz dizüstü bilgisayarları