Pirinç Ve Bulgur Pilavının Tuzu Nasıl Alınır İşte Püf Noktalar

tuzlu pirinç ve bulgurun tuzu nasıl alınır

Fazla tuz, mutfaktaki en büyük risklerden biridir. Kaç kez pirinç pilavı pişirip servis ettiğinizde çok tuzlu olduğunu fark ettiniz? Kendinizi bu durumda bulduysanız ve tuzlu bir pirinç pilavından fazla tuzu almanın nasıl olduğunu öğrenmeniz yeterli olur. Pirincin tadını çok fazla bozmadan tuzunu azaltacak bazı püf noktaları vardır.

TUZU LİMONLA PİLAVDAN ÇIKARIN

Fazla tuz birçok yemeği yenilmez hale getirebilir. Bununla birlikte, tariflerinizi kaydetmenize yardımcı olabilecek bazı püf noktaları vardır. Asitlerin yiyeceklerdeki tuzu azaltmanıza yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? yardımcı olabilir. Limondaki sitrik asit pirinçteki veya diğer yemeklerde tuzu azaltmaya yardımcı olacaktır. Tabii ki limon tadı da seviyorsanız kullanmalısınız çünkü pirinciniz çok ilginç bir narenciye dokunuşuna sahip olacaktır. Yöntem basit, pilav çok tuzluysa biraz limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Limon suyunuz yoksa elma sirkesi ile de yapabilirsiniz. Çünkü asetik asit içerdiği şeyler de size hizmet edecektir, ancak aşırıya kaçmamak için dikkatli olun. En önemli şey, pirinci bozmadan, lezzet dengesi ile oynamak ve fazla tuzu gizlemek için bileşenlerin çok iyi entegre edilmiş olmasıdır. Tuzlu pirinç ve bulgur pilavında fazla tuz nasıl alınır sorusunun cevaplarından biri limon bu yöntem işe yarıyor!

bulgur pilavının tuzu nasıl alınır

PİLAVIN TUZUNU SU İLE AZALTIN

Tahılın iyi yapılıp yapılmadığını görmek için tadına baktığınızda beyaz pirincin çok tuzlu olduğunu muhtemelen fark edeceksiniz, bunun iyi yanı onu düzeltmek için iyi bir zaman. Hâlâ zamanın var! Pirincin tuzunu azaltmak için biraz daha su ekleyebilirsiniz. Belki pilavınız biraz lapa olacak ama tuzlu olmasından daha iyidir.

SÜT KULLANARAK PİRİNCİ TUZDAN ARINDIRIN

Bir yemeği iyi pişirmek için tarifin hazırlanma aşamasında çok dikkatli olmalısınız, bu nedenle yiyeceği hazırlamanın farklı noktalarında tekrar tekrar test etmek önemlidir. Tuzlu bir yiyeceğin nasıl tuzdan arındırılacağını bilmek , zamanında farkına varmak bu sorunu düzeltmek için çok önemlidir. Risotto tarzı yemekler yapıyorsanız pirincinize bir veya iki çorba kaşığı süt, krema ekleyin. Farkı göreceksiniz!

pirinç pilavının tuzu nasıl alınır

PİRİNÇTEN FAZLA TUZU BİR PATATES İLE ÇIKARIN

Nişasta, ara sıra fazla tuzu emmenize yardımcı olabilecek başka bir elementtir. Bunu yapmak için, pişirmeye başlamadan önce kabuklu çiğ patates eklemeniz gerekecektir. Yüksek nişasta içeriği sayesinde, pirinci pişirmek için tencereye koyduğunuz tuzun çoğunu emebilecektir. Patates piştikten sonra tencereden çıkarın