BİRLEŞİK KRALLIK

Dünyada cenneti andıran birçok ülke var…Dünyanın en güzel 10 ülkesi insanda merak uyandırır ve insanı cezbeder. Herkes için sıralama farklı olsa da yapılan anketlerde ilk 10 ülkenin yeri pek değişmiyor.  İşte dünyanın en güzel ülkeleri sıralaması…

1- İTALYA

Bu yıl dünyanın en güzel ülkeleri anketlerinde İtalya çoğu zaman birinci sırada yer alır. En üst sırada yer alan İtalya kadar çok az ülke güzelliği için övgü alır. Çünkü Toskana’daki üzüm bağları, Amalfi kıyıları ve Trentino dolomit dağları herkesi hayran bırakır.

DÜNYANIN EN YÜKSEK UNESCO MİRAS ALANINA SAHİP

Ayrıca Roma kalıntıları binlerce turist çekerken, dünyanın en güzel şehirlerinden olan Roma, Floransa ve Venedik gibi şehirler çiftlerin tercihleri arasında yer alıyor.

İtalya yemekleriyle de tercihler arasında

Tabii ki, pazardaki parlak, taze sebzelerden soğuk preslenmiş zeytinyağının yeşil altınına kadar inanılmaz İtalyan yemekleri de var. Bununla birlikte dünyanın en yüksek Unesco Miras Alanına sahip olan İtalya yemekleriyle de tercihler arasında…

italya

2-YENİ ZELANDA

Yeni Zelanda, Güney Büyük Okyanus’da yer alan, son dönemde artan turizm talebi nedeniyle turistik yerleri ile ön plana çıkmaya başladı. Yeni Zelanda, Avustralya’nın 1.500 kilometre kadar güney doğusunda yer alıyor.

Büyük Okyanus’un en güzel ada ülkelerinden

Bin yılı aşkın süredir varlıklarını sürdüren, özgür ruhlu ve savaşçı Maoriler’in, Uzun Beyaz Bulutların Ülkesi anlamına gelen Aotearoa adını verdikleri Yeni Zelanda, Büyük Okyanus’un en güzel ada ülkelerinden bir tanesi.

Dünyanın en güzel 10 ülkesi

3-BİRLEŞİK KRALLIK

Birleşik Krallık dünyada en çok tanınan ülkelerden biri konumunda. Ülke, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dan oluşmaktadır. Bu da demektir ki İngiltere’nin güneybatısındaki Scilly Adaları’na ve sonra da deniz yoluyla Kuzey İrlanda’ya kadar seyahat edebilirsiniz; hem de Birleşik Krallık’ı hiç terk etmeden…

LONDRA DA ÇOK KÜLTÜRLÜ VE ÇOK İNANÇLI OLMAKLA GURUR DUYAR

Birleşik Krallık, yaklaşık 65 milyon nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’nin başkenti Londra ülkenin uzak ara en büyük şehridir. Ülkenin geri kalanı gibi Londra da çok kültürlü ve çok inançlı olmakla gurur duyar.

BİRLEŞİK KRALLIK

4-YUNANİSTAN

Yüz ölçümü 132.000 km2 olan Yunanistan; Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının kesişiminde Balkan Yarımadası’nın güney ucunda yer alır ve kuzeybatıda Arnavutluk, kuzeyde Makedonya Cumhuriyeti ve Bulgaristan, kuzeydoğuda ise Türkiye ile sınır komşusudur.

BATI UYGARLIĞININ BEŞİĞİ KABUL EDİLMEKTEDİR

Yüzde sekseni dağlık olan ülkenin en yüksek dağı 2.918 metrelik Olimpos Dağıdır. Yunanistan; demokrasi, Batı felsefesi, Olimpiyat Oyunları, Batı edebiyatı, tarih yazımı, siyaset bilimi, önemli bilimsel ve matematiksel ilkeler ile Batı dramasının doğduğu yer olması nedeniyle Batı uygarlığının beşiği kabul edilmektedir.

Dünyanın en güzel 10 ülkesi

5-KANADA

Kanada’da Yukon Bölgesi büyük bir vahşi doğanın yeridir. BC dağları ise binlerce kayakçı ve snowboardcuyu kendine çeker. Bu yüzden Louise Gölü’nün turkuaz rengi Instagram meraklılarının tercihlerindendir. Toronto ve Montreal’in Doğu Kıyıları harika restoranları ve kozmopolit atmosferiyle büyülüyor.

kanada

6-NORVEÇ

Güzel fiyortlardan, muhteşem doğasına, kuzey ışıklarından başkent Oslo’ya kadar keşfedecek muazzam şeyler var. Bunun yanı sıra Norveç’in Tromsø şehri, ülkenin en iyi kültür merkezlerinden biri.

Kuzey ışıkları için harika bir yer

Aynı zamanda kış aylarında kuzey ışıkları gezinize başlamak için harika bir yer. Yaz aylarında, gece yarısı güneşinin ürkütücü ışıltısı her şeyi kırmızı-altın renklerinde yıkar.

norveç

7-ABD

Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın üçüncü büyük ülkesidir ve nüfus bakımından neredeyse üçüncü en büyük ülkedir. ABD, plajlardan çöllere, dağlardan apartman dairelerine, Alaska’daki nefes kesici manzaralarına, sıcak ve canlı Güney Kalifora’ya ve dünyanın en ikonik şehirlerinden bazılarına kadar her şeye sahip.

Dünyanın en güzel 10 ülkesi birinci sırada hangisi var!

8-İZLANDA

Rüzgârlı plajları, kaplıcaları ve volkanik dağları ile İzlanda’yı bu kadar özel kılan şeyin ne olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Bunun yanında Sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahip.

Kuzey ışıklarına tanık olma şansı

Çok sayıda kaplıca, kuzey ışıklarına tanık olma şansı ve Reykjavík’te gelişen yemek sahnesi…Bu nedenle Bu kısa yolculukta birçok farklı deneyimin tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

İZLANDA

9-FRANSA

Burası hem AB’nin en büyük ülkesi, hem de en çeşitli ülkelerden biri. Fransız Alpleri’nin karla kaplı zirvelerini, yazın Pyrenees’in yemyeşil yeşilliklerini düşünün. Henüz Paris’ten bahsetmedik bile. Özellikle Fransa bugün dünyanın en çok turist çeken ülkesi konumunda.

10-JAPONYA

Antik ve modernin büyüleyici bir karışımı olan Japonya on numarada. Yüksek hızlı trenler, tarihi Şinto tapınaklarından ve Fuji Dağı’nın huzurundan, Tokyo ve Osaka’nın neon ışıklı şehirlerine kadar her ziyarette çok çeşitli turistik yerleri görmeyi kolaylaştırır.

İNSANI RESMEN BÜYÜLÜYOR

Japonya aynı zamanda karlı zirveleri, yırtıcı kuşlarla dolu mavi gökyüzünü, kiraz çiçekleriyle kaplı parkları ve sokakları, berrak dereleri, kumsalları ve küçük adaları, uçsuz bucaksız kırsal alanları, tropikal hisseden gür yeşillikleri, bambu ormanlarıyla insanı resmen büyüleyen bir ülke.

dünyanın en güzel 10 ülkesi

Almanya Schengen vizesi nasıl alınır işte evraklar listesi