Kuzey Kutbuna Nasıl Gidilir Bu 4 Yolu Deneyin

Kuzey Kutbuna nasıl gidilir

Kuzey Kutbuna nasıl gidilir sorusunun cevabını herkes merak ediyordur. Arktik Okyanusun ortasında yer alan Kuzey Kutbunu ziyaret etmek kelimenin tam anlamıyla seni dünyanın tepesinde hissettirecektir. Kuzey Kutbuna yapılacak bir gezi donmuş doğaya doğru bir gezi anlamına gelir. Bahar aylarında kutup yolculuğu için birçok seçenek vardır.

Kuzey Kutbuna nasıl gidilir

UÇAKLA GİTMEK

1- Uçuş biletini ayırt. Kuzey Kutbuna gitmek için en hızlı ve kolay yol (maddi olarak karşılayabilirsen) uçakla gitmektir. Kuzey Kutbu uçuşları öncelikle Norveç’ten yapılır fakat Kanada’dan da özel kiralık uçuşlar mevcuttur. Gerekli belgeleri doldur ve biletlerini ayırt. Norveç’ten uçmak için 10 ila 12 bin dolar ödemeyi göze almalısın. Kanada’dan özel bir uçuş kiralamanın maliyeti, Norveç’ten yapılan seyahatin on katı kadar olabilir. Kuzey Kutbu’ndaki zorlu koşullar nedeniyle, oraya seyahat rezervasyonu yaptırmak için sağlıklı olduğunu belgelendirmen ve ayrıca tıbbi tahliye sigortası alman gerekir.

Kuzey Kutbuna nereden gidilir

KUZEY KUTBUNU GÖRMEK İSTİYOR VE KALMAK İSTEMİYORSAN

Sadece Kuzey Kutbu’nu görmek istiyor, ancak gerçekten oralara ayak basmak gibi bir arzun yoksa Kuzey Kutbu’ndan geçen ancak orada durmayan bir gezi uçuşu yapabilirsin. Bu oldukça ucuz bir seçenektir.Uçuşlar Berlin, Almanya’dan mevcuttur ve yaklaşık 500 dolardan başlar.

Kuzey Kutbuna gitmek kaça malolur

KANADA VEYA NORVEÇ’E GİDEBİLİRSİN

2- Kanada veya Norveç’e git. Kuzey Kutbu’na Norveç’ten yapılan uçuşlar, Kuzey Kutup Dairesi’nin kuzeyindeki bir köy olan Longyearbyen’den kalkar. Norveç Havayolları, Oslo’dan Longyearbyen’e düzenli olarak uçmaktadır. Muhtemelen iki ayrı uçuş rezervasyonu yapman gerekecektir. Biri yaşadığın yerden Oslo’ya ve ardından oradan ikinci bir uçuşla Longyearbyen’e…

3- Barneo’ya git. İster Kanada’dan ister Norveç’ten uçuyor ol, bir sonraki durağın Kuzey Kutbundan yaklaşık 95 km uzakta bir araştırma istasyonu olan Barneo olacak. Barneo’da konaklama ve yemekler, birçok Kuzey Kutbu seyahat paketinin bir parçası olarak sağlanmaktadır.

north pole

HELİKOPTERLE DE GİDEBİLİRSİN

4- Helikoptere bin. Barneo’dan Kuzey Kutbu’na helikopterle gidebilirsin.Helikopter yolculuğu Barneo’da bulunan bir MI-8 helikopteri ile 20-40 dakika sürer. Kutuptaki aşırı soğuk hava nedeniyle, helikopter seni Barneo’ya geri götürmeden önce oraları gezmek için yalnızca bir saatin olacak.

Kuzey Kutbu fotoğrafları

BORNEO’DA KAYAK YAPABİLİRSİN

Alternatif olarak Barneo’dan kayak yapabilirsin. Bunu eğitimli bir rehberle yapmak için tur paketleri kabaca 25.000 dolara mal olur. Ayrıca kar arabası veya köpek kızağıyla da gidebilirsin. Sporcuysan Nisan ayında Barneo’dan hareket eden maratona katılma seçeneğin de var. Bu sana kabaca 15.000 dolara mal olacak, ancak buna Svalbard, Norveç’ten Barneo’ya gidiş-dönüş uçuşun yanı sıra konaklama ve helikopterle kutup gezisi de dâhildir.

Dünyanın en güzel 10 ülkesi