Waimea Kanyonu’nun Eşsiz Manzarası

Waimea Kanyonu fotoğrafları

Waimea Kanyonu’nun eşsiz manzarası…Dünyadaki cennetlerden biri olan Waimea Kanyonu nerede?  Waimea Kanyonu’nun eşsiz manzarasına doyacağınız güzel fotoğraflarını burada bulacaksınız. Waimea aynı zamanda Pasifik Büyük Kanyonu olarak da biliniyor.Waimea Amerika Birleşik Devletleri’nin Hawaii Adaları’ndaki Kauaʻi’nin batı tarafında yer alır. Yaklaşık on mil uzunluğunda ve 3000 fit derinliğinde büyük bir kanyon…

Waimea Kanyonu'nun eşsiz manzarası
Waimea Kanyonu’nun eşsiz manzarası
HAWAİİ DİLİNDE KIRMIZI SULAR ANLAMINA GELİYOR

Milyonlarca yıl boyunca Kauai’nin Waimea Nehri tarafından oyulan kanyonun adı, Hawaii dilinde “Kırmızımsı Sular” anlamına geliyor. Nehir suyu, kanyonun kırmızı, volkanik duvarları aşındıran kırmızı  turuncu lekeleriyle özellikle dikkat çekiyor.

Waimea Kanyonu'nun eşsiz manzarası
Waimea Kanyonu’nun eşsiz manzarası
EN GÜZEL MANZARASI HAVADAN ÇEKİLİYOR

Waialeale Dağı’ndan akan nehirler tarafından oyulan kanyonun derinliği 1.100 metre, uzunluğu 16 kilometre, genişliği ise 1.6 kilometre. Çeşitli şelalelerin döküldüğü kanyonun en güzel görüntüleri tabi ki havadan daha güzel çekiliyor.  Bu kanyonun eşsiz manzarasına doyacaksınız.

Waimea Kanyonu manzarası

Kaua’i üzerindeki Waimea Kanyonu coğrafi bir harikadır. Genellikle “Pasifik’in Büyük Kanyonu” olarak anılan bu görkemli çukur, şelalelerin serpiştirilmiş kırmızı renkli patlamalarının ortasında yemyeşil bitki örtüsü ile 3.000 fit uzunluğunda uçurumlardan oluşur.

Waimea Nehri bu mini kanyonun oyulmasına yardımcı oldu

Milyonlarca yıl önce, volkanik aktivite ve Waimea Nehri bu mini kanyonun oyulmasına yardımcı oldu. Özellikle erozyon ve yağış, bu dağlık güzellikte yavaş yavaş yok olmaya devam eden etkenler arasında.

Waimea Kanyonu'nun eşsiz manzarası
Waimea Kanyonu’nun eşsiz manzarası

Endemik florayı keşfedin

Kaua’i’de böylesine muhteşem, gelişmemiş bir manzaranın var olduğuna inanmak çok zor. Neyse ki, ada kurulduğundan beri büyük ölçüde bozulmasına izin verilmemiş araziler var. Waimea Kanyonu, ağaçtan ağaca uçan, güzel sesleriyle sizi eğlendiren, Ohia Lehua ve Koa gibi endemik bitki örtüsünü keşfedebileceğiniz. Son olarak yerli orman kuşları tarafından büyülenebileceğiniz tek yerlerden biri.

Hawaii’de “kırmızımsı su” anlamına gelen Waimea, adanın Westside bölgesinde…Özellikle kanyonda neredeyse 20 mil boyunca ilerleyen ve Koke’e Eyalet Parkı’nın tepesinde doruğa ulaşan kolay gideceğiniz bir yol var.

Kuzey Işıklarını en iyi görebileceğiniz yerler listesi

Vietnam’da gezilecek yerler ve gezi rehberi

Dünyanın en güzel 10 ülkesi

Kuzey Kutbuna nasıl gidilir bu 4 yolu deneyin

Norveç vatandaşlığı için ne gerekir işte 11 şart