Karagöl’de muazzam kar manzarası

Karagöl’de muazzam kar manzarası…Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkı’nda yer alan gölet buz tuttu. Gölün üzerine çıkan vatandaşlar bol bol fotoğraf çekildiler.

Karagöl'de muazzam kar manzarası
Karagöl’de muazzam kar manzarası

Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Borçka, kışın gelişiyle karlar altında kaldı. Çünkü hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle Karagöl’ün yüzeyi buz tuttu. 368 hektarlık alana sahip Borçka, çevresindeki vadiler ve ormanlarla kaplı eşsiz doğasıyla fotoğraf ve doğa tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Karagöl

SON YILLARIN GÖZDESİ KARAGÖL’DE PANDEMİ SESSİZLİĞİ

Borçka ilçesine 27 kilometre uzaklıktaki Karagöl, her mevsim ayrı bir güzelliği içinde barındırıyor. Çam ağaçları ve şelaleler arasında yer alan, doğal güzelliğiyle Karagöl Tabiat Parkı, görenleri kendisine hayran bırakıyor. Doğası ve coğrafi güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin son yıllarda sıkça ziyaret ettiği Karagöl’de, Pandemi nedeniyle sessizlik hakim.

Karagöl nerede?

Artvin ilinin Borçka ilçesinde yer alan Karagöl, Karadeniz’in cenneti andıran güzelliklerinde birisi.Dünyanın en güzel göllerinden birisi olan Borçka Karagöl, Klaskur Yaylasının yakınlarında yaşanan bir toprak kayması sonucu oluşmuştur.2002 Yılında Bakanlar Kurulu bölgeyi tabiat parkı olarak ilan etmiştir.

Karagöl'de muazzam kar manzarası
Karagöl’de muazzam kar manzarası

İki tane Karagöl var

Artvin’de iki adet Karagöl bulunuyor.Yazımızda bahsettiğimiz Borçka’da yer alan gölün dışında birde Şavşat Karagöl bulunuyor.Yine burası kadar güzel olan gölüde gezebilirsiniz.

Türkiye’nin en güzel 5 adası mutlaka görün